سوالات شما در زمینه پومیس و دیگر مسایل ساختمان را در این قبیل پستها ارایه می‌کنیم.

سوالات شما در زمینه پومیس

سوالات شما در زمینه پومیس و کاربرد آن در صنعت ساختمان چیست؟ در مجموعه پستهای سوالات شما سعی می‌شود برخی از سئوالات ضروری که مشتریان و کاربران از ما می‌پرسند را مطرح نماییم. ضمنا در پاسخ به سوالات تلاش می‌کنیم پاسخ‌های علمی ارایه نماییم.

سبک سازی یعنی چه؟

سبک سازی از مباحث مهم و ضروری صنعت ساختمان است. همه روزه شاهد رشد چشمگیر آن در صنعت ساختمان هستیم. تکنیک سبک‌سازی ساختمان عبارت است از کاهش وزن تمام شده ساختمان و استفاده درست از مصالح کم وزن و سبک و بهینه‌سازی روش‌های اجرایی آن است.

ایجاد سازه‌های سبک و مرتفع نیاز به برنامه‌ریزی منظم و دقیقی دارد. استفاده از مصالح خاص عامل مهم و تاثیرگذار در کاهش بار مرده ساختمان است. این مساله بخش مهمی از دغدغه مهندسین ساختمان می‌باشد. پژوهش‌های زیادی در زمینه کاهش چگالی بتن و بار مرده سازه‌ها انجام شده. این پژوهش‌ها با هزینه تمام شده پایین و ایمن سازی بالا توسط مهندسین صورت گرفته است. نتیجه این تلاش‌ها تولید بتن سبک می‌باشد.

بتن سبک پوکه معدنی سبکدانه کانیار چه کاربردی دارد؟

یکی از انواع بتن های سبک، بتن سبک پومیسی یا حاوی پومیس است. به طورکلی، کاربرد بتن سبک شامل مواردی از قبیل: مقاومت در برابر مواد آهکی، دوام در برابرآتش، یخ زدگی و رطوبت، حمل و نقل آسان، عایق مناسب صوتی و حرارتی، بهره‌وری در اجرا؛ و در نهایت، کاهش وزن ساختمان می باشد.

استفاده از پوکه معدنی از چه زمانی آغاز شده است؟

پومیس از زمان رومیان باستان، به عنوان یک ماده ساختمانی سبک مورد استفاده قرار می‌گرفت. در قرن نوزدهم در اروپا کاربرد فراوانی داشته است. در اواخر قرن بیستم در امریکا، نواحی ایالت واشنگتن در شمال باختری با آتشفشان‌های منطقه‌ای این مواد معدنی بیشتر در اختیار صنعت ساختمان قرار گرفت. بنابراین، کاربرد این ماده معدنی ارزشمند در صنعت ساختمان و سبک سازی رو به افزایش رفت.