شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی جزء اولین پیشنهادات مهندسین ساختمان در ساخت است. اگر بدنبال پوکه معدنی مناسب هستید کافیست تنها یک بار پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار را تهیه کنید. میزان آمیختگی با سیمان و مصرف کم سیمان علاوه بر سبکی وزن از ویژگی‌های بارز پوکه معدنی سبکدانه کانیار است.

شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی پوزولانی

شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی پوزولانی امروزه مورد استفاده اکثر مهندسین و سازندگان ساختمان است. همه می‌دانیم به منظور تخلیه آب موجود بر روی پشت بام نیاز هر ساختمان به شیب بندی امری ضروری است. قبل از توضیح فواید شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی پوزولانی بهتر است درباره شیب بندی مطالبی را با هم مرور کنیم.

هدف از شیب بندی پشت بام چیست؟

هدف از این نوع شیب بندی حرکت و هدایت آب به طوری که شرایط خروج آب از پشت بام مهیا گردد. در ساختمان سازی شیب بندی معمولا برای فضاهای خارجی مثل پشت بامها، پیاده روسازی، فضاهای داخلی مانند آب‌ریزگاه‌ها، آشپزخانه،حمام و دستشویی و … به کار برده می‌شود. در این رابطه رعایت اصول شیب بندی از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از مصالح مناسب یکی از نکات مورد توجه اصول آن است. استفاده از پوکه معدنی از مصالح مورد اهمیت در این باره است. قبل از توضیح این مطلب بهتر است شیب را تعریف کنیم.

تعریف شیب

شیب نسبت اختلاف ارتفاع بین دو نقطه به فاصله‌ی افقی همان دو نقطه را شیب بین دو نقطه‌ی مورد نظر می گویند.

مصالح شیب بندی

مصالح شیب بندی باید دارای وزن سبک باشند. در این زمینه مصالح مختلفی از سوی صنعت ساختمان پیشنهاد می‌شود:

  • سنگدانه های تهیه شده از فرآوری مواد طبیعی مانند پومیس ، پوکه سنگ و توف.
  • سنگدانه های تهیه شده توسط منبسط کردن، گلوله کردن و کلوخه کردن محصولاتی از قبیل سرباره کوره آهن گدازی، رس، دیاتومیت، خاکستر بادی، شیل یا سنگ لوح و …

البته در بسیاری موارد برای شیب بندی برخی از ساختمان سازان متاسفانه از خرده آجر یا نخاله ساختمانی استفاده می‌کنند.

اصول شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی

اولین قدم در شیب بندی تعیین محل ناودانی است. محل آن معمولا در وسط، کنار و یا گوشه‌ی پشت بام است. با توجّه به محل قرارگیری  ناودانی، طول مسیر حرکت آب باران و درصد شیب، کرم گیری می‌شود. پس از عملیات كُرُم گيرى لازم است متن‌هاى ایجاد شده (لچكى) با استفاده از مصالح سبک مانند بتن پومیس یا پوکه معدنی پر شود.

وقتی که ملات ماسه و سیمان را روی بتن پوکه معدنی می‌کشند، ماهیچه سیمانی در گوشه‌ها ایجاد می‌کنند. در شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی نصب كف خواب و عايق كارى آن با دقّت انجام شود تا کاملا آب‌بندى شده و از نفوذ رطوبت به زیر سقف جلوگیری شود. قبل از اجرای قیرگونی باید دقت شود که سطح سیمانی کاملا خشک و تمیز باشد.

فواید شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی پوزولانی

شیب بندی با پومیس پوزولان مزایای منحصر به خود دارد. این مزایا در کمتر سنگدانه‌های سبک طبیعی یا مصنوعی دیده می‌شود. برخی از این ویژگی‌ها بدین شرح هستند.

سبکی وزن سنگدانه، سبکی وزن پوکه معدنی پوزولانی در شیب بندی بام ساختمان سبب می‌شود بار مرده ساختمان کاهش یابد.

  • کاهش بار مرده ساختمان
  • مقاومت فشاری بالا
  • عدم جذب آب
  • عایق رطوبت، صدا و آتش
  • کاهش مصرف سیمان

با توجه به اطلاعات فوق در شیب بندی با پوکه پوزولانی ما به شما مصرف کننده گرامی پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار را پیشنهاد می‌کنیم. با خرید مستقیم این بار از معدن و نمایندگی فروش پوکه معدنی قیمت تمام شده بسیار پایین محاسبه می‌شود. با شماره‌های روی صفحه تماس بگیرید. در کمترین زمان بار مخصوص شیب بندی نخودی، نخودی – بادامی و دانه‌های سایز 12-25 را تحویل بگیرید.