شیب بندی کف طبقات با پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار را امتحان کنید. کاهش مصرف سیمان و کاهش بار مرده ساختمان را شاهد خواهید بود. امروزه شیب بندی پشت بام با پوکه معدنی پیشنهاد عمده مهندسین در ساختمان سازی است. برای شیب بندی کف یا پشت بام پوکه معدنی سبکدانه کانیار سایز نخودی را پیشنهاد می‌کنیم. البته سایزهای نخودی-بادامی یا مخلوط پیشنهاد مناسب از سوی مهندسین می‌باشد. پودری پوزولان سبکدانه کانیار را در کنار دانه نخودی و بادامی خریداری کنید. تا تاثیر مثبت آن را در حین اجرا ببینید.

شیب بندی کف طبقات با پوکه معدنی

شیب بندی کف طبقات با پوکه معدنی با هدف به وجود آوردن سطحی هموار طرح ریزی شده است. هدف از استفاده از این روش برآورده کردن نيازها و خواسته‌های مصرف‌کننده است.

البته ناگفته نماند شکل و جنس شیب بندی کف طبقات به همراه پوکه معدنی به نوع کاربری آن بستگی دارد. به عنوان نمونه کف سرویس‌ها در طبقات فوقانی ساختمان و کف زیرزمین‌ها و سالن‌ها و… با هم تفاوت دارد. هر بخش نیز شرایط ویژه خود را دارد. نکته حائز اهمیت در شیب بندی کف طبقات انتخاب نوع مصالح است. زیرا باید دقّت شود کف سازی با مصالحی انجام شود که بتواند وزن خود را به خوبی تحمّل نموده. همچنین سطح رویی آن بتواند در مقابل سایش مقاومت نماید.

شیب بندی و کف سازی در زمین‌های مرطوب

شیب بندی و کف سازی در زمین‌های مرطوب به دلیل وجود رطوبت بالا، قلوه سنگ‌ها به تنهایی نمی‌توانند از نفوذ رطوبت جلوگیری کنند. در این زمینه لازم است از عایق رطوبتی نیز استفاده شود. جهت کف سازی در این گونه زمین‌ها مراحل زیر را به ترتیب انجام می‌دهند:

کف سازی طبقات

از نظر نوع کاربری فضاهای مورد استفاده در ساختمان کف سازی طبقات انجام می‌شود. مثلاً اتاق خواب و یا سرویس های بهداشتی، نوع کف سازی نیز متفاوت است. این عمل به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌شود:

کف سازی اتاق های معمولی 

ابتدا اجرای سقف را داریم. بتن آرمه – تیرچه بلوک یا طاق ضربی
سپس بتن سبک ریخته می‌شود. این بتن‌ها معمولا یا جز بتن متخلخل است. در مواردی بسیار زیادی بتن پوکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت صاف کردن انجام می‌شود.

علت استفاده از بتن سبک بر روی سقف‌ها بدین قرار است. اولاً به خاطر سبکی آن. ثانیا بتن سبک پومیسی به خاطر داشتن منافذ ریز، عایق حرارتی بسیار خوبی است. البته در مصرف سوخت ساختمان تاثیر زیادی خواهد داشت.

پهن کردن ملات ماسه و سیمان با عیار 350 کیلوگرم سیمان در متر مکعب ملات است. این کار برای اجرای پوشش کف پس از خشک شدن بتن پوکه انجام می‌شود.

فرش موزاییک و یا سنگ فرشی کف به عنوان پوشش نهایی کف.

کف سازی سرویس‌های بهداشتی

اجرای کف سازی سرویس‌های بهداشتی و نصب کف شوی به این صورت است:

اجرای سقف (بتن آرمه – تیرچه بلوک یا طاق ضربی) و تقسیم فضاهای سرویس با استفاده از تیغه‌ی 10 سانتیمتری.

نصب لوله‌هاى مربوط به فاضلاب در محل مناسب. ریختن بتن سبک مثل بتن متخلخل یا  بتن پوکه و صاف کردن آن.