قیمت پوکه معدنی در مازندران چگونه محاسبه می‌شود؟ پوکه پوزولان سبکدانه کانیار چه تفاوتی با دیگر انواع پوکه معدنی دارد؟

قیمت پوکه معدنی در مازندران

قیمت پوکه معدنی در مازندران به نسبت استان‌ گیلان کمی بالاتر می‌باشد. زیرا بعد مسافت و هزینه حمل ملاک قیمت گذاری در پوکه معدنی است. علاوه بر محاسبه قیمت پوکه پوزولان، کرایه خود به تنهایی مساله مهمی در فروش پوکه معدنی می‌باشد.

در گذشته در استان مازندران معادن پوکه به تعداد زیادی وجود داشته. مخصوصا حاشیه قله دماوند معادن پوکه معدنی با بار مرغوبی فعالیت داشتند. اما بنا به دلایل مختلف تنها تعداد محدودی از معادن فعال هستند.

در هر صورت با توجه به نزدیکی معادن به شهرهای مازندران به نظر می‌رسد قیمت تمام شده ماده معدنی برای مشتریان آن منطقه ارزان‌تر محاسبه شود. به همین ترتیب هزینه حمل نیز پایین‌تر خواهد بود.

با این وجود، مشتریان زیادی از مازندران با معدن سبکدانه کانیار در ارتباط هستند. زیرا پوکه معدنی پوزولانی مورد تقاضای آنها می‌باشد. در بخش‌های مختلف صنعت مانند تولید قطعات سبک، کشت هیدروپونیک، خاک جایگزین در کشاورزی، مصرف مکان‌های نگهداری حیوانات و … پوکه معدنی در مازندران به فروش می‌رسد.

قیمت پوکه معدنی در مازندران برحسب تناژ محاسبه می‌گردد. ماشین‌های حمل معمولا تریلی کمپرسی می‌باشد. زیرا هر تریلی حدودا می‌تواند تا 25 تن بارگیری کند. البته حدود 30 مترمکعب بار پوکه پوزولان ظرفیت حمل دارد.

به دلیل نوسان وزن پوکه معدنی بارگیری را برحسب تناژ برای مشتریان محاسبه می‌کنیم. هر تریلی کمپرسی تا 25 تن بار به مقصد می‌رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از پوکه معدنی پوزولانی مطلب زیر را مطالعه نمایید: کاربرد پوکه معدنی چیست؟ 

پوکه پوزولان سبکدانه کانیار

پوکه پوزولان سبکدانه کانیار نوعی از پوکه معدنی است. اما این ماده معدنی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به پوکه معدنی اسکوریا یا پوکه سفید دارد. برخلاف رنگ سیاه یا قهوه‌ای پوکه قروه، پومیس سبکدانه کانیار رنگی خاکستری مایل به سفید دارد. در تولید بتن‌های رنگ روشن یا دیوارهای پیش ساخته در آزمایشگاهها سرآمد دیگر انواع پوکه معدنی در کشور است. میزان تخلخل و فشردگی آن نسبت به اسکوریا کمتر بوده. در نتیجه از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است.

نسبت به پوکه معدنی تبریز آهک فعال ندارد. پس تجزیه ناپذیر و ضد موریانه است. برخلاف پوکه قروه که با سیمان به تنهایی ترکیب خوبی ندارد و اکثر بلوک سازان را وادار می‌کند تا از ماده معدنی ترکیبی دیگر استفاده کنند؛ پامیس پوزولان سبکدانه کانیار اختلاط بسیار عالی با سیمان دارد. در تولید قطعات سبک مصرف سیمان را به مقدار زیادی کم می‌کند.

برای دسترسی به لیست قیمت پوکه معدنی پوزولانی در مازندران با شماره‌های زیر در تماس باشید:

09144974210           زارع                09117709407