گروه پوزولان کانیار – زارع به اطلاع تولید کنندگان بتن سبک در کشور می‌رساند پومیس پوزولان کانیار انتخاب برگزیده و مناسبی در تولید می‌باشد. همچنین در حیطه مجسمه سازی، پانل های GFRC، روکش سنگ‌های مصنوعی، کشاورزی و … نیز کاربرد فراوانی دارد.

پوزولان کانیار – زارع

پوزولان کانیار – زارع چه ویژگی‌هایی دارد؟ معمولا پومیس با رنگ‌های روشن سفید و حتی خاکستری روشن مانند پومیس پوزولانی سبکدانه کانیار در هر سازه‌ای که زیبایی مورد توجه سازندگان آن می‌باشد، کاربرد فراوانی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب زیر پیشنهاد می‌شود: کاربرد پوکه معدنی چیست

پوکه معدنی پوزولانی کانیار حاصل استخراج از معادن پومیس در کشور ایران در استان اردبیل – مشگین شهر می‌باشد. با اطمینان اعلام می‌کنیم این معدن با ذخایر غنی خود یکی از معادن ارزشمند پوکه پوزولان در خاورمیانه می‌باشد.

در منطقه پوزولی در کشور ایتالیا سالها قبل، انسان دریافت که مواد سیلیسی بسیار ریز خاکستر آتشفشانی تحکیم یافته با آهک مخلوط شود تشکیل مواد پایدار غیر حلالی می‌دهند. این مواد از خود خاصیت گیرشی بروز می‌دهد.

پوزولان‌ها Pozzolan از موادی تشکیل می‌شوند که گرچه ویژگی گیرشی ندارند. ولی بر اثر ترکیب با آهک در درجه حرارت معمولی و در حضور آب به صورت مواد پایدار غیر حلال از خود خاصیت گیرشی نشان می‌دهند.

بنابراین، پوزولان ها موادی سیلیسی آمونیاتی هستند. این مواد تا حد بسیار ریز خرد و ساییده می‌شوند. بدون خاصیت چسبندگی وارد محیط حاوی آب و هیدروکسید کلسیم می‌شود. نتیجتا ترکیبی که از این اختلاط بدست می‌آید خاصیت گیرشی دارد.

رومی‌های باستان با قابلیت مهندسی پیشرفته از پامیس ( پوکه معدنی ) دانه‌بندی شده و پوزولان در سازه‌های بتنی مستحکم و مرتفع خود استفاده می‌کردند. خوشبختانه تا به امروز سازه‌های فوق همچنان مستحکم مانده‌اند.

بنا بر تحقیقات انجام شده گروه تحقیق و پژوهش سبکدانه کانیار خدمات خاصی به مراکز دانشگاهی کشور ارایه می‌کند. از پوزولان کانیار – زارع در تولید بتن با استقامت و ماندگاری بالا استفاده می‌شود. در دانشگاه‌های ایران نیز نتایج ارزنده‌ای در تولید بتن و حیطه کشاورزی دست یافته‌اند.