پوکه فندوقی سیاه چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر به دنبال آشنایی با پوکه فندقی سیاه یا اسکوریا هستید مطلب امروز را بخوانید. برای خرید هر نوع پوکه معدنی با ما تماس بگیرید تا در اولین فرصت بار شما ارسال گردد.

پوکه فندوقی سیاه چیست

پوکه فندوقی سیاه چیست؟ در تعریف پوکه معدنی چیست ؟ درباره خصوصیات انواع پوکه صحبت کردیم. درباره پوکه سیاه صحبت شد. پوکه سیاه با نام علمی اسکوریا معروف است. اسکوریا از جمله ماگماهای سرد شده آتشفشانی است. 

وقتی آتشفشان رخ می‌دهد، گازها با سرعت بالایی از مواد مذاب خارج می‌شوند. این گازها در سطح زیرین ماگما بر جای می ماند. گازها ذرات کوچک ماگما را می‌سوزاند. از طریق هوا از مواد مذاب خارج می‌شود. این فرآیند معمولا اطراف یک محدوده آتشفشانی را بطور گسترده‌ای دربر می‌گیرد. طی این روند رسوبات سنگینی از مواد مذاب آتشفشانی دیده می‌شود.

حال در پاسخ به سئوال پوکه فندوقی سیاه چیست می‌توان دقیقا به این نکته اشاره کرد: سنگ اسکوریا در سایز بندی فندوقی. سایز بین 10 تا 20 میلیمتر پوکه معدنی سیاه اصطلاحا به فندقی سیاه معروف شده است. البته در شیب بندی کف طبقات با پوکه معدنی سیاه از انواع فندوقی استفاده می‌شود. 

کاربرد پوکه فندوقی سیاه

پوکه فندقی برای پر کردن کف طبقات در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد.

پوکه فندوقی سیاه مانند پوکه پوزولان کانیار برای سبکسازی سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه به منظور کاهش بار مرده ساختمان پوکه معدنی بکار برده می‌شود. در حالیکه هنوز در ساختمان‌هایی از نخاله ساختمانی یا ایتال خرد شده استفاده می‌شود. این مساله کاملا از نظر سازمان نظام مهندسی رد شده قلمداد می‌شود.

کاربرد اسکوریا فندوقی در صنعت به عنوان یک ساینده صنعتی، نرم کننده منسوجات و پارچه‌ها، فیلترها و جاده سازی و تونل سازی در جهان به خصوص خارج ایران رایج است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب انواع سایز پوکه معدنی را مطالعه نمایید.

پوکه معدنی فندوقی قروه

پوکه معدنی از سرد شدن گدازه آتشفشانی که غنی از مواد فرار و گاز به وجود می‌آید. پوکه دارای منافذ باز یا وزیوکول‌های متعددی است. منافذ پوکه معدنی گاه از زمینه سنگ بیشتر بوده. به همین دلیل برخی ار انواع پوکه‌ها بر روی آب شناور می‌مانند. ولی پوکه معدنی فندوقی قروه به دلیل سایز بزرگ حدود 15 تا 20 میلیمتر در سطح آب نمی‌ماند. هر چند که به دلیل خلل و فرج زیاد آن پوکه‌ای به نسبت سایز آن سبک وزن است. 

البته طبق اظهارات فروشندگان پوکه فندوقی سیاه، این سایز یکی از پر فروش‌ترین پوکه در انواع سایز پوکه معدنی است. 

پوکه فندوقی پوزولانی سبکدانه کانیار

پوکه پوزولان فندوقی

پوکه فندوقی پوزولانی سبکدانه کانیار جزء پوکه‌های پوزولانی با میزان سیلیس نسبتا بالایی است. این پوکه تقریبا سفید مایل به خاکستری است. با وزن نسبتا سبک در کف سازی ساختمان کاربرد زیادی دارد. پوکه پوزولان سایز فندوقی سبکدانه کانیار در حجم مختلف مستقیم از معدن بارگیری می‌شود. به دلیل دسترسی به دپوی بار در معدن قیمت تمام شده برای خریداران بسیار پایین محاسبه می‌شود.

پوکه فندوقی پوزولانی کانیار کاربرد زیادی دارد. در بخش کاربرد پوکه معدنی بطور کامل شرح داده شده است. بخشی از این موارد به شرح ذیل است:

پوکه فندوقی سیاه یا پوکه پوزولان کانیار در هر دو نوع خاک ماسه‌ای یا رسی کاربرد دارد. اما میزان جذب آب و میزان املاح هر دو نوع پوکه با هم متفاوت است.

اگر پوکه سایز فندوقی کانیار به هر دو نوع خاک اضافه کنیم مشکل اصلی خاک حل می‌شود. در خاک ماسه‌ای جذب رطوبت و نگهداری آن در خاک زیاد شده. پس افزایش قابلیت جذب رطوبت و حفظ و نگهداری آن و افزایش تمایل به شرایط خنثی می‌باشد.

اما در خاک‌های رسی کاربرد پوکه معدنی فندوقی به شرح زیر است:

  •  ایجاد فضاها و منافذ کافی جهت زهکشی و جابجا شدن هوا
  • کاهش ترک خوردگی‌های خاک
  •  جلوگیری از تراکم خاک
  •  بهبود توزیع و انتشار ریشه گیاه در خاک
  •  بهبود رشد و نمو گیاه در هر فصل و موقعیت مکان

به هر حال مشتریانی که برای خرید پوکه معدنی اقدام می‌کنند با توجه به نیاز خود پوکه مورد نظر خود را تامین می‌نمایند. در صورتی که اسکوریا یا پومیس پوزولان سبکدانه کانیار پاسخگوی آزمایشات آنها است؛ به بخش فروش تقاضای خرید خود را اعلام می‌کنند.

برای خرید انواع دانه‌های پومیس پوزولان سبکدانه کانیار با ما در تماس باشید. 09144974210