پوکه معدنی در ایران نسبت دیگر مناطق جهان رتبه بالایی ندارد. اما در برخی از شهرها و مناطق کشور این ماده معدنی ارزشمند در حال استخراج است. کاربرد پوکه معدنی بسیار بالاست. در بخش تجارت و مصرف جهانی پومیس به میزان مصرف کشورهای دیگر اشاره شده است.

پوکه معدنی در ایران

پوکه معدنی در ایران را می‌توان بطور عمده در شهرهای معدن خیز پومیس پیدا کرد. اما در سراسر کشور در دامنه‌های قلل آتشفشانی و مناطق معدن خیز، پوکه معدنی به میزان نسبتا مناسب موجود است. قله دماوند، سبلان، سهند، تفتان و مناطقی از همدان، ساوه تا شهر بابک و کرمان در حال حاضر به نظر می‌آید معادن پوکه در حال بهره‌برداری است.

پوکه معدنی اردبیل

پوکه معدنی در اردبیل

پوکه معدنی اردبیل در دامنه‌های قله آتشفشانی سبلان استخراج می‌شود. شهرهایی مثل مشگین شهر که در جوار قله هستند دارای معادن ارزشمند پامیس پوزولان می‌باشند. برای خرید پوکه معدنی اردبیل پیشنهاد می‌کنیم با بخش فروش سبکدانه کانیار در ارتباط باشید.

پوکه معدنی قروه همدان

پوکه معدنی قروه از نوع اسکوریا است. کاربرد آن تقریبا شبیه به پامیس است. مطمینا مزایای استفاده خود را نسبت به پامیس دارد. در ایران به منظور کف سازی و شیب بندی طرفداران خود را دارد. اما رنگ تیره آن مانع از سازه‌های سبک تزیینی مثل دیوارهای پیش ساخته و … است. مخصوصا مصالحی که نیاز است از رنگ طبیعی و روشن آن در تولید بهره برده شود رنگ سیاه و تیره پوکه معدنی قروه مانع می‌شود. اما در فواره‌های تزیینی تیره رنگ کاربرد اسکوریا فراوان است. در معادن پوکه معدنی قروه معمولا سنگ پوکه‌ها از کلوخه‌های بزرگ تشکیل شده است. از دستگاه خردکن برخلاف پامیس استفاده می‌شود.

 

پوکه معدنی کردستان

سنگ اسکوریا چیست این سنگ معدنی، نوعی سنگ آذرین است. این سنگ به رنگ تیره است. در یک سنگ اسکوریا حفره‌های حبابی شکل بطور فراوانی دیده می‌شود. طیف رنگ اسکوریا در طبیعت از رنگ سیاه یا خاکستری تیره تا قهوه‌ای مایل به قرمزپررنگ موجود می‌باشد. از نظر شناخت سنگ در زمین شناسی، می‌توان گفت Scoria اسکوریا معمولا ترکیبی شبیه به بازالت دارد. اما این سنگ معدنی می تواند یک ترکیب مشابه آندزیت نیز داشته باشد.

 

پوکه معدنی شهر بابک

شهربابک یکی از شهرهای مهم استان کرمان (پهناورترین استان ایران) و کشور می‌باشد. وجود معادن عظیم مس و فیروزه و قرار داشتن این شهر در مسیر تهران – بندرعباس اهمیت ان را دوچندان کرده‌ است. این شهرستان یکی از قطب‌های گردشگری ایران محسوب می‌گردد. شهربابک مرکز شهرستان شهربابک می‌باشد. این شهر در غرب استان کرمان واقع شده‌ است.

فاصله این شهر تا کرمان ۲۲۳کیلومتر است. این شهر در کنار معادن و کارخانجات مس میدوک و مس سرچشمه قرار گرفته و همچنین معادن مهم و ارزشمندی از فیروزه و معادن پوکه در این شهر قرار دارد. شهر بابک جزو تاریخی‌ترین شهرهای استان کرمان بوده و همجوار سه استان کرمان، یزد و فارس می‌باشد.

پوکه معدنی تهران

فروش پوکه در تهران چگونه است؟ در تهران انبارهای مختلفی از پومیس موجود است. این انبارها ماده معدنی خود را از معادن پوکه سراسر ایران تامین می‌کنند.

قیمت پوکه معدنی در تهران مانند دیگر شهرستان‌ها بر مبنای هزینه حمل و نگهداری بار در انواع سایز پوکه معدنی محاسبه می‌شود. قیمت پوکه توسط شرکت سبکدانه کانیار بدین قرار است. قیمت طبق بعد مسافت و کرایه حمل حساب شده. مشتریان و خریداران پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار در صورت تقاضای خرید عمده پودری پوزولان سبکدانه کانیار از تخفیف و آفرهای ویژه بخش فروش برخوردار خواهند بود.

پوکه معدنی سنندج

پوکه معدنی در سنندج توسط انبارهای پوکه تامین می‌شود. معمولا انبارداران بر اساس نیاز مشتریان خود به دپوی پومیس، اسکوریا یا پامیس پوزولان  می‌کنند. آن دسته از مشتریانی که تقاضای خرید بار مستقیم از شهر سنندج را دارند، مطمئنا قیمت پوکه معدنی برای آنها گران‌تر از معدن محاسبه می‌شود. زیرا هزینه حمل و انبارداری نیز توسط فروشندگان در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین بهترین پیشنهاد به مصرف کنندگان پامیس خرید آن مستقیم از سر معدن است. زیرا هزینه تمام شده خیلی پایین‌تر از انبار تمام می‌شود.

پوکه معدنی تبریز

این پوکه‌ها معمولا در ایران به رنگ خاکستری روشن و مایل سفید است. در ایران پوکه معدنی رایج و قابل دسترس در معادن بستان آباد تبریز است. وزن مخصوص پوکه سفید تبریز از دیگر پوکه‌های معدنی مانند اسکوریای قروه یا پوکه معدنی پوزولانی سبلان سبک‌تر است. در برخی موارد در سطح آب شناور می‌ماند. اما مقاومت فشاری پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار از پوکه معدنی سیاه قروه و پوکه معدنی سفید تبریز بسیار بالاتر است.

برای خرید پوکه تبریز با شماره‌های روی صفحه در تماس باشید. بخش فروش سبکدانه کانیار خرید پوکه معدنی تبریز را برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند.

 

پوکه معدنی اصفهان

آن دسته از مشتریانی که تقاضای خرید پوکه معدنی در اصفهان را دارند می‌توانند با شماره‌های روی صفحه تماس حاصل نمایند. برای خرید پوکه پودری  سبکدانه کانیار  در اصفهان با ما در تماس باشید. پوکه پودی با سایز 0-3 با وزن حدود 950 کیلوگرم در هر تن به میزان 30 هزار تومان آماده فروش می‌باشد.

کاربرد پودری در صنعت کشاورزی، باغبانی، کود ارگانیک، و گلکاری است. در صنعت ساختمان جایگزین ماسه، در کف سازی و شیب بندی و در تولید قطعات بتنی سبک و نیمه سبک، در صنایع شیمیایی به عنوان فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.