پوکه معدنی در باغبانی بحث مهم و کاربردی است. احتمالا شما روزانه از پیاز، خیار و میوه‌های مختلف استفاده می‌کنید. آیا می‌دانستید علاوه بر کشاورزی و باغبانی، پوکه معدنی در فیلتراسیون آب، مداد پاک کن، لوازم آرایشی، لباس‌های جین سنگ شوی شسته کاربرد دارد؟ پس چطور از آن در باغبانی استفاده نکنیم؟

پومیس به عنوان یک اصلاح کننده خاک در دنیا در صنعت باغبانی شناخته شده است. در باغ منزل شما پوکه معدنی به عنوان تنظیم کننده رطوبت خاک مفید می‌باشد. این ماده معدنی نسبت به دیگر محصولات سنگی آتشفشانی مانند ورمیکولیت و پرلیت مستقیما از سطح زمین جمع آوری و بدون هیچ روند صنعتی در باغبانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پوکه معدنی در باغبانی

پوکه معدنی چه مزایایی دارد؟ همانطور که می‌دانید هوادهی خاک یکی از عوامل مهم رشد گیاه یا نهال محسوب می‌شود. با استفاده از مقداری پامیس این عمل به خوبی انجام خواهد شد.

پوکه معدنی بطور طبیعی، از سرد شدن بسیار سریع مواد مذاب آتشفشانی درون آب یا بر سطح زمین به حالت متخلخل و منفذدار ساخته می‌شود.

پوکه معدنی به عنوان یکی از مواد معدنی طبیعی در سطح زمین است که با استخراج از معادن مورد بهره برداری مستقیم قرار می‌گیرد. بسیاری از مواد معدنی مفید نیاز به فرآوری یا استخراج به روش‌های مختلف و سخت دارند. اما این ماده طبیعی و ارزشمند کره خاکی، با استخراج آسان نسبت به سایر مواد معدنی، به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

درباره مزایا و کاربرد پوکه معدنی بسیار سخن گفتیم. یکی از مهمترین کاربردهای پامیس، مصرف پوکه معدنی در کشاورزی و باغبانی است.

کشورهای غربی و اروپایی سالهای متمادی است که از مزایای پوکه معدنی در خاک مطلع شده‌اند. با آزمایش‌های به روز دنیا توانسته‌اند به خواص و کاربرد آن پی ببرند. از این رو، امروزه شاهد مصرف پومیس پوزولانی در کشاورزی و باغبانی هستیم.

پوکه باغبانی و مزایای آن

مزایای مصرف پوکه باغبانی را به شرح ذیل مطرح می‌کنیم:

  • پومیس حاوی مواد معدنی بسیار کمیابی است که در کمتر مواد طبیعی دیده می‌شود. این ماده معدنی ارزشمند قابل تجزیه نیست. شما برای حفظ یک باغچه سالم، به جای افزودن مواد مغذی فرآوری شده و گران، از پوکه باغبانی استفاده کنید. زیرا باعث بهبود ساختار خاک می‌شود.
  • پوکه معدنی در باغچه، خاک سنگین را سست و سبک می‌کند. البته مانع فشردگی خاک نیز شده. در صورت وارد شدن آب به آن در خاک، میزان هوادهی خاک را افزایش می‌دهد.
  • زهکشی را در هر نوع خاک بهبود بخشیده. از آبگرفتگی خاک حتی در باران شدید یا آبیاری بیش از حد جلوگیری می‌کند.
  • رطوبت اضافی را در ساختار متخلخل خود حفظ می کند. پامیس مانند اسفنج عمل می‌کند، تا زمانی که گیاهان به آن احتیاج داشته باشند، آب را نگه می‌دارد. سپس آن آب را به طور پیوسته داخل خاک آزاد می‌کند. ساختار منحصر به فرد آن می‌تواند نیاز آبیاری باغ شما را تا 35٪ کاهش دهد.
  • پومیس همچنین به عنوان یک مالچ mulch یا خاک برگ ارزشمند، پایدار و مفید دارای اهمیت است.
  • پامیس در باغبانی در تولید کمپوست مفید است. زیرا نقش بوگیر در بستر مواد کمپوست شده در مجاورت کرم را دارد. البته در تولید کمپوست‌، پامیس تنظیم کننده رطوبت مواد نیز می‌باشد.

فروش پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار در کشاورزی

کاربرد پوکه معدنی کانیار در خاک‌های کشاورزی باعث عدم آلودگی آبهای تحت الارضی بر اثر کودهای شیمیایی می‌گردد. همچنین عناصر سنگین را به دام می‌اندازد. خصوصا از رشد سموم به خصوص آفلاتوکسین در خاک، ساقه و برگها و محصول به دست آمده جلوگیری می‌کند.

نتیجه این عملکرد نه تنها باعث تهیه محصولات کشاورزی سالم‌تر می‌شود. در نتیجه سلامت غذایی جامعه بهبود یافته.  البته کاهش حضور سموم در برگ‌ها، ساقه‌ها و دانه‌ها و مصرف آنها توسط دامها همچنین افزودن آنها به غذای حیوانات باعث تولید پروتئین سالم‌تر می‌گردد.

در صورت تمایل به خرید محصول پودری سبکدانه کانیار با شماره روی صفحه تماس حاصل نمایید.