کاربرد پومیس پوزولانی در ساختمان چیست؟ با توجه به مصرف پامیس در بخش‌های مختلف، در این پست تنها به کاربرد پومیس در ورق‌های ساختمانی می‌پردازیم.

کاربرد پومیس پوزولانی در ساختمان

کاربرد پومیس پوزولانی در ساختمان را با تعریف پومیس آغاز کرده: پومیس از حفرات میکروسکوپی تشکیل شده است. از نظر شیمیایی خنثی بوده. در برابر حمله موریانه و جانوران موذی مقاوم است. علاوه بر این با توجه به خصوصیات دیگر از آن یک عایق و مصالح ساختمانی سبک ساخته شده است. ملات و گچ، عایق کاری زیر سقف، پوشش دودکش، آجر نسوز، عایق کردن لوله و … .

کاربرد بیشتر محصولات پومیسی در سقف‌ها، دیوارها، پشت بام‌ها، کف ساختمان‌ها، پی و نماها و عمده‌ترین مصر ف پومیس در ساختمان سازی مربوط به قطعات پیش ساخته می‌باشد.

 

قطعات ساختمانی

انواع خاصی از ورق‌های سنگی تولید شده در آمریکا وجود دارد که از پومیس ساخته شده است. علت انتخاب پامیس مقاومت بهتر در مقابل ضربه و شکستگی و سوراخ شدگی در جاهایی که بیشترین مصرف را دارند، می‌باشد. مثل دیوار راهروها. این قطعات از نظر غیر قابل احتراق بودن در سطح قطعات دیواره گچی می‌باشند.

تقریبا 10 درصد وزنی پومیس منبسط شده در تولید این نوع محصولات بکار برده می شود. قطعات حاوی پومیس منبسط شده بالا اغلب 70 درصد نیز قابل دسترسی است. این قطعات هم می‌توانند خودشان به صورت عایق باشند. مثل عایق سقف و هم اینکه مواد دیگری به صورت ورقه روی آنها را بپوشاند.

ورق عایق شامل کلیه ورق‌های پیش ساخته گچ پومیس می باشند.  این ورق‌ها در سقف و قسمت داخلی سقف و در دیوارهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

 

برای مطالعه بیشتر :