بلوک

بلوک سه جداره

بلوک سه جداره امروزه به منظور رعایت ایمنی ساختمان و تبعیت از استانداردها تولید و به بازار عرضه می‌شود. هدف عمده از تولید این نوع بلوک سبک، کاهش مصرف انرژی در ساختمان است.

بلوک سه جداره

بلوک سه جداره چیست و چه کاربردی دارد؟ یکی از انواع بلوک سبک، بلوک سبک سه جداره صنعتی یا معدنی است. همانطور که از نام آن پیداست دارای سه دیواره است. اختلاط آن سبک دانه با سیمان و آب تولید می‌باشد. برای ایجاد و حفظ سبکی بیشتر این بلوک‌ها، ریزدانه طبیعی از بتن حذف می‌شود. در نهایت محصول از تخلخل بالاتری نسبت به بتن نیمه سبک برخوردار است.

بلوک سبک چیست

طبق استاندارد ملی ایران به شماره 7782، بلوک سبک معدنی به بلوک‌هایی گفته می‌شود که چگالی آنها نهایتا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب باشد. مواد اولیه بلوک سبک از سیمان، ماسه و سبک دانه‌های طبیعی با صنعتی و در صورت لزوم از افزودنی‌های مناسب و آب ساخته می‌شود.

برای ساخت بلوک های سیمانی سبک، می‌توان از سبکدانه های طبیعی پوکه معدنی نظیر پوکه پوزولانی سبلان مشکین شهر و سبکدانه های صنعتی به صورت رس منبسط شده که الزامات استاندارد ملی ایران را برآورده می سازد، استفاده کرد.

بلوک های معدنی از مخلوط سبک دانه‌های طبیعی با سیمان و آب بدست می آید. برای حفظ سبکی این قطعات، مقدار ریزدانه طبیعی آن کاهش یافته و پوکه معدنی مدنظر جایگزین شده و محصول نهایی با تخلخل بالا تولید می‌شود.

کاربرد بلوک سبک سه جداره

کاربرد و دلایل استفاده از بلوک سبک را می‌توان چنین بیان نمود: با توجه به زلزله خیز بودن ایران، سبک سازی سازه‌ها جهت کاهش نیروی موثر در زمان زلزله مورد تاکید قرار گرفته است. از اینرو ضروری است برای رسیدن به این هدف، مطابق با استانداردها از مصالح مقاوم و سبک با دارا بودن حداکثر خواص مقاومتی و فیزیکی استفاده نمود. با این هدف پراهمیت، عمر مفید ساختمان‌ها افزایش یابد.

دریافت قیمت پوکه معدنی

مشخصات بلوک سبک سه جداره

مشخصات این نوع بلوک سبک در هر کارخانه متفاوت است. اما در کارگاههای و کارخانجات همکار معمولا ابعاد 50*15*20 است. وزن بلوک نهایتا تا 12 کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود. مقاومت فشاری این بلوک تا 25 کیلوگرم می‌باشد. عایق صوتی 49 دسی بل و عایق حرارتی تا 0/09 w/m3 است.

برای خرید انواع بلوک‌ با مشاورین ما در سایت کانیار سبکدانه تماس باشید.

5/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا