پامیس

قیمت پوکه معدنی سال 1402

قیمت پوکه معدنی یا پامیس با توجه به فراوانی و نحوه استخراج و تولید آن در معادن متفاوت است. اما نکته مهم در قیمت این ماده معدنی، هزینه حمل آن است.

متاسفانه در کشور ما به دلیل ضعف شدید در ترابری و نقل و انتقالات مواد معدنی، قیمت تمام شده برای مشتری بسیار بالا محاسبه می‌گردد. بدین منظور معدن داران همیشه ترجیح می‌دهند بار تولید شده پوکه معدنی را به نزدیکترین مقصد ارسال نمایند تا قیمت تمام شده برای مشتری به حداقل برسد.

پوکه معدنی مانند دیگر مواد معدنی غیر فلزی در سر معدن از قیمت پایینی برخوردار است، بنابراین به منظور مقرون به صرفه شدن، خرید پوکه، ماشین حمل را تریلی پیشنهاد می‌کنیم تا با توجه به هزینه حمل مقدار بیشتری از مواد معدنی به پروژه مورد نظر ارسال گردد. ناگفته نماند این پیشنهاد برای مشتریانی است که بالای 25 تن تقاضای خرید دارند.

مدیریت فروش پوکه پوزولان سبکدانه کانیار برای فروش به مشتریانی که در اقصی نقاط کشور ساکن هستند و تقاضای خرید دارند؛ پوکه معدنی ارسالی را از نزدیکترین معدن پوکه به آن پروژه تامین می‌نماید.

البته کلیه مراحل فروش با تعیین قیمت تمام شده مناسب و ارزان و هزینه حمل پایین، توسط مدیریت فروش کانیار مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

هدف ما تنها فروش پوکه معدنی و سود شرکت نیست، در گیرودار مشکلات اقتصادی و قیمت بالای سوخت، هدف، رضایت مشتری و پرداخت کمترین هزینه حمل کالا، مد نظر است.

قیمت پوکه معدنی

پوکه معدنی دانه‌های سبک حاصل از فعالیت آتشفشانی است.

مزیت عمده پوکه ساختمانی نسبت به مصالح ساختمانی مشابه از قبیل شن و ماسه، وزن حجمی کم آن، دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل فراوان می‌باشد.

رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد است.

پوکه معدنی دارای دانه بندی متفاوت است. این دانه از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از 100 میلیمتر است.

اندازه هر دانه پوکه معدنی برای مصارف خاص کاربرد دارد.

 

برای خرید انواع دانه‌های پومیس پوزولان سبکدانه کانیار با ما در تماس باشید. 09144974210

 

جهت آشنایی بیشتر مقاله پوکه معدنی چیست را مطالعه فرمایید.

 

قیمت پوکه معدنی در تبریز

قیمت پوکه معدنی تبریز(Tabriz mineral pumice price)
شکل 2.قیمت پوکه معدنی تبریز

پامیس تبریز بخش اعظم آن در بستان آباد تولید و عرضه می‌شود. بستان‌آباد یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است که در ۴۵ کیلومتری شرق تبریز در مسیر ترانزیتی تبریز-میانه و تبریز-سراب و اردبیل واقع است.

در شهرستان بستان آباد، معادن گچ، پوکه، سنگ و فیروزه وجود دارد که زیر نظر مستقیم اداره معادن و فلزات اداره می‌شود.

ویکی پدیا

پوکه معدنی تبریز یا پامیس معمولا به سفید مایل به خاکستری متمایل است. وزن آن نسبت به پوکه اسکوریا و پوزولانی سبک تر است.

میزان آهک فعال در آن یکی از ایرادات آن محسوب می‌شود. اما پوکه بستان آباد به دلیل وزن سبک آن، طرفدار زیادی در بین مشتریان دارد. برای دریافت قیمت پوکه معدنی تبریز در اینجا تماس با ما کلیک کنید.

 

قیمت پوکه سبکدانه معدنی در سنندج

قیمت اسکریا
شکل 3. قیمت اسکریا

استان کردستان یکی از استان‌های معدنی کشور با ذخایر بالا می‌باشد. به نقل از مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی سنندج، در این استان در مجموع 400 پروانه بهره‌برداری در حوزه مواد معدنی فلزی، سنگ تزئینی، سیلیس، فلدسپات، دولومیت، باریت سنگ معدن و مصالح ساختمانی صادر شده است.

قیمت اسکریا در سنندج بر حسب نحوه هزینه کرد در استخراج، تولید و دانه بندی در معدن محاسبه می‌گردد.

البته قیمت اسکریا بستگی به وزن و کیفیت پوکه دارد.

برای دریافت قیمت اسکریا در سنندج با شماره‌ 9144974210 تماس بگیرید.

قیمت پوکه معدنی در مازندران چگونه محاسبه می‌شود؟ پوکه پوزولان سبکدانه کانیار چه تفاوتی با دیگر انواع پوکه معدنی دارد؟

قیمت پوکه معدنی در مازندران

قیمت پوکه معدنی در مازندران(Price of mineral pumice in Mazandaran)
شکل4. قیمت پوکه معدنی در مازندران

نرخ قیمت پومیس در مازندران به نسبت استان‌ گیلان کمی بالاتر می‌باشد. زیرا بعد مسافت و هزینه حمل ملاک قیمت گذاری در پوکه معدنی است. علاوه بر محاسبه قیمت پوکه پوزولان، کرایه خود به تنهایی مساله مهمی در فروش پوکه معدنی می‌باشد.

در گذشته در استان مازندران معادن پوکه به تعداد زیادی وجود داشته. مخصوصا حاشیه قله دماوند معادن پوکه معدنی با بار مرغوبی فعالیت داشتند. اما بنا به دلایل مختلف تنها تعداد محدودی از معادن فعال هستند.

در هر صورت با توجه به نزدیکی معادن به شهرهای مازندران به نظر می‌رسد قیمت تمام شده ماده معدنی برای مشتریان آن منطقه ارزان‌تر محاسبه شود. به همین ترتیب هزینه حمل نیز پایین‌تر خواهد بود.

با این وجود، مشتریان زیادی از مازندران با معدن سبکدانه کانیار در ارتباط هستند. زیرا پوکه معدنی پوزولانی مورد تقاضای آنها می‌باشد.

در بخش‌های مختلف صنعت مانند تولید قطعات سبک، کشت هیدروپونیک، خاک جایگزین در کشاورزی، مصرف مکان‌های نگهداری حیوانات و … پوکه معدنی در مازندران به فروش می‌رسد.

قیمت پوکه معدنی در مازندران بر حسب تناژ محاسبه می‌گردد. ماشین‌های حمل معمولا تریلی کمپرسی می‌باشد. زیرا هر تریلی حدودا می‌تواند تا 25 تن بارگیری کند. البته حدود 30 متر مکعب بار پوکه پوزولان ظرفیت حمل دارد.

به دلیل نوسان وزن پوکه معدنی بارگیری را برحسب تناژ برای مشتریان محاسبه می‌کنیم. هر تریلی کمپرسی تا 25 تن بار به مقصد می‌رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از پوکه معدنی پوزولانی مطلب زیر را مطالعه نمایید: کاربرد پوکه معدنی

پوکه پوزولان سبکدانه کانیار

قیمت پوکه
شکل 5. پوکه پوزولان سبکدانه کانیار

پوکه پوزولان سبکدانه کانیار نوعی از پوکه معدنی است. اما این ماده معدنی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به پوکه معدنی اسکوریا یا پوکه سفید دارد. برخلاف رنگ سیاه یا قهوه‌ای پوکه قروه، پومیس سبکدانه کانیار رنگی خاکستری مایل به سفید دارد.

در تولید بتن‌های رنگ روشن یا دیوارهای پیش ساخته در آزمایشگاهها سرآمد دیگر انواع پوکه معدنی در کشور است. میزان تخلخل و فشردگی آن نسبت به اسکریا کمتر بوده. در نتیجه از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است.

نسبت به پوکه معدنی تبریز آهک فعال ندارد. پس تجزیه ناپذیر و ضد موریانه است. برخلاف پوکه قروه که با سیمان به تنهایی ترکیب خوبی ندارد و اکثر بلوک سازان را وادار می‌کند تا از ماده معدنی ترکیبی دیگر استفاده کنند؛ پامیس پوزولان سبکدانه کانیار اختلاط بسیار عالی با سیمان دارد. در تولید قطعات سبک مصرف سیمان را به مقدار زیادی کم می‌کند.

برای دسترسی به لیست قیمت پوکه معدنی پوزولانی در مازندران با شماره‌های زیر در تماس باشید:

در این بخش با قیمت پوکه آشنا می‌شویم. پامیس در تهران چطور محاسبه می‌گردد؟

اگر قصد خرید انواع پوکه ساختمانی به منظور تولید قطعات سبک دارید. اگر به منظور کف سازی یا شیب بندی به دنبال قیمت پوکه معدنی هستید با شماره‌های روی صفحه تماس بگیرید.

قیمت پوکه معدنی در تهران

پوکه در تهران مانند دیگر شهرستان‌ها بر مبنای هزینه حمل و نگهداری بار در انواع سایز پوکه معدنی محاسبه می‌شود. همانطور که در بالا ذکر شد، قیمت پوکه توسط شرکت سبکدانه کانیار بدین قرار است.

قیمت طبق بعد مسافت و کرایه حمل حساب شده. مشتریان و خریداران پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار در صورت تقاضای خرید عمده پودری پوزولان سبکدانه کانیار از تخفیف و آفرهای ویژه بخش فروش برخوردار خواهند بود.

 پوکه معدنی پوزولانی در تهران

پوکه پوزولانی تهران با سر معدن قیمت چندان متفاوتی ندارد. پودری پوزولان سبکدانه کانیار نوعی از پوکه معدنی است. ابعاد این ماده معدنی 0-3 میلی متر است.

در معادن دیگر با نام پوکه ماسه‌ای یا فیلر معروف است. اما این ماده معدنی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به پوکه معدنی اسکوریا یا پوکه سفید دارد.

برخلاف رنگ سیاه یا قهوه‌ای پوکه قروه، پودری سبکدانه کانیار رنگی خاکستری مایل به سفید دارد. در تولید بتن‌های رنگ روشن یا دیوارهای پیش ساخته در آزمایشگاه‌ها سرآمد دیگر انواع پوکه معدنی در کشور است.

میزان تخلخل و فشردگی پوکه مخلوط یا نخودی-بادامی کانیار نسبت به اسکوریا کمتر بوده. در نتیجه از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است. نسبت به پوکه معدنی تبریز آهک فعال ندارد. پس تجزیه ناپذیر و ضد موریانه است. برخلاف پوکه قروه که با سیمان به تنهایی ترکیب خوبی ندارد و اکثر بلوک سازان را وادار می‌کند تا از ماده معدنی ترکیبی دیگر استفاده کنند؛ پامیس پوزولان کانیار اختلاط بسیار عالی با سیمان دارد.

قیمت پوکه در تهران از نوع اسکوریا متفاوت از پوکه معدنی پوزولانی کانیار است. زیرا آنالیز شیمیایی و کاربردی هر کدام نسبتا متفاوت است.  در تولید قطعات سبک پامیس پوزولان سبکدانه کانیار مصرف سیمان را به مقدار زیادی کم می‌کند.

در صورتی که تمایل دارید لیست قیمت پوکه پوزولانی در تهران برای شما ارسال شود؛ با شماره‌های در صفحه تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

برای دیدن قیمت پوکه روی لینکهای زیر کلیک کنید.

 قیمت پامیس در جهان

قیمت پوکه معدنی در خارج از ایران

 

قیمت بلوک پوکه‌ای در هر کارخانه یا کارگاه تولیدی متغیر است. بسته به مقاومت و وزن بلوک، تولیدکننده قیمت‎های مختلفی را ارایه می‌کند. همانطور که در پست‌های قبلی توضیح دادیم، بلوک سبک به بلوک‌هایی گفته می‌شود که چگالی آن نهایتا 1700 کیلوگرم بر متر مکعب باشد. یک بلوک سبک چه اختلاطی دارد؟

قیمت بلوک پوکه‌ای

درباره قیمت بلوک پوکه‌ای(About the price of a puck block)
شکل 6. قیمت بلوک پوکه‌ای

قیمت بلوک از جنس پومیس چطور محاسبه می‌شود؟ سبکدانه‌های ساخت بلوک پوکه‌ای از جمله دانه‌هایی مانند پوکه معدنی، رس منبسط، پرلیت و … می‌باشد. البته گاهی این سبک دانه‌ها مخلوطی از هر دو است.

سبک دانه‌های ساخت بلوک سبک می‌تواند هر نوع سبکدانه پایه معدنی یا سنگدانه‌ای که بلوک ساخته شده با آن بتواند الزامات استاندارد را برآورده سازد، قابل استفاده است. همچنین ترکیبی از سبک دانه‌های معدنی و آلی نیز در ساخت بلوک‌های سبک استفاده می‌شود. قیمت بلوک پوکه‌ای نیز بر مبنای اختلاط و نوع بلوک در هر کارخانه محاسبه می‌شود.

 

استفاده از مواد افزودنی مانند آهک ساختمانی، پودر سنگ، افزودنی‌های شیمیایی، مواد رنگدانه برای دستیابی به ویژگی‌های کاربردی خاص مجاز است، به شرط آن که بلوک‌های سبک پوکه‌ای مطابق استاندارد باشد. برای تعیین قیمت در کارخانه تولیدی توجه به برخی از مسایل مهم است. در ادامه به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

  • لازم به ذکر است، ابعاد بلوک سیمانی پوکه‌ای بنا به سفارش خریدار تعیین می‌شود. و بر اساس اندازه اسمی اعلام شده از سوی تولید کننده، روداری در هر بعد باید در محدوده روادار فوق‌الذکر باشد.
  • مقاومت فشاری بلوک‌های سیمانی سبک بر اساس سطح خالص بلوک اندازه گیری می‌شود.
  • خشک کردن بلوک‌های سیمانی سبک که در ساخت آنها از سبکدانه آلی استفاده شده است باید در گرم خانه به مدت 48 ساعت نگهداری شود. میزان دمای گرمخانه حداکثر 60 درجه سلسیوس است. بلوک باید طی این مدت و دما در گرمخانه بماند تا به به وزن ثابت برسد.

برای یافتن قیمت مناسب بلوک پوکه‌ای با شماره‌های زیر تماس حاصل بفرمایید.

برای تولید بلوک سبک پوکه‌ای استفاده از دانه‌های سبکدانه کانیار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما یک پیشنهاد ویژه برای دوستداران تولید سنگهای تزیینی، باغداری و کشاورزی داریم. پوکه کله مورچه‌ای تنها در تولید قطعات سبک کاربرد ندارد بلکه امروزه نظر مشتریان در حرف مختلف صنعت را به خود جلب کرده است.

قیمت پوکه معدنی سبکدانه کانیار

قیمت پوکه بر حسب نوع دانه و اختلاط آن محاسبه می‌شود. قیمت پوکه معدنی کانیار بدین قرار است:

قیمت پوکه معدنی پودری 

پوکه پودری سبکدانه کانیار با سایز 0-3 با وزن حدود 950 کیلوگرم در هر تن به میزان 30 هزار تومان است. کاربرد پودری در صنعت کشاورزی، باغبانی، کود ارگانیک، و گلکاری است. در صنعت ساختمان جایگزین ماسه، در کف سازی و شیب بندی و در تولید قطعات بتنی سبک و نیمه سبک، در صنایع شیمیایی به عنوان فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت پومیس عدسی سبکدانه کانیار

سنگدانه پومیس عدسی با سایز 0-12 موجود است. وزن آن بر حسب تناژ حدودا 900 کیلوگرم است. قیمت هر تن 45000 تومان می‌باشد. در تولید قطعات سبک ساختمانی، کشت گیاهان، جایگزین خاک و نساجی کاربرد دارد.

قیمت پوکه نخودی – بادامی سبکدانه کانیار

پوکه معدنی نخودی – بادامی با سایز 6-25 میلیمتر است. وزن آن حدود 700 کیلوگرم است. قیمت هر تن پوکه 40000 تومان قابل عرضه است. قیمت تمام شده فوق برای هر دانه در سر معدن قابل عرضه است. قیمت حمل نیز جداگانه محاسبه می‌شود. در صورت تمایل به خرید انواع پوکه مخلوط و قیمت تمام شده آن با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید. در صورت تقاضای خرید پودر میکرونیزه سبکدانه کانیار با ما در تماس باشید.

قیمت پوکه کله مورچه‌ای(The price of ant heads)
شکل 7. قیمت پوکه کله مورچه‌ای

خرید پوکه کله مورچه‌ای سبکدانه کانیار

پامیس کله مورچه‌ای یک دست با سایز 1 تا 3 میلی متر است، بدون خاک با دانه بندی یکسان، در بسته بندی 20 کیلویی آماده ارسال به سراسر ایران می‌باشد. رنگ خاکستری روشن مایل به سفید مورد توجه معماران و تولید کنندگان سنگهای تزیینی است. برای خرید بهترین کیفیت پوکه عدسی کله مورچه‌ای با شماره روی صفحه در تماس باشید.

4.9/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا