پامیس

پوکه معدنی در ایران و بهترین معادن پوکه معدنی در شهرهای ایران

پوکه معدنی در ایران  نسبت دیگر مناطق جهان رتبه بالایی ندارد. اما در برخی از شهرها و مناطق کشور این ماده معدنی ارزشمند، در حال استخراج است. کاربرد پوکه معدنی بسیار بالاست. در بخش تجارت و مصرف جهانی پومیس، به میزان مصرف کشورهای دیگر اشاره شده است.

پوکه معدنی در ایران

پوکه معدنی در ایران را می‌توان بطور عمده در شهرهای معدن خیز پومیس پیدا کرد. اما در سراسر کشور در دامنه‌های قلل آتشفشانی و مناطق معدن خیز، پوکه معدنی به میزان نسبتا مناسب موجود است. قله دماوند، سبلان، سهند، تفتان و مناطقی از همدان، ساوه تا شهر بابک و کرمان در حال حاضر به نظر می‌آید معادن پوکه در حال بهره‌برداری هستند.

پوکه معدنی اردبیل

پوکه معدنی در اردبیل (Mineral pumice in Ardabil)
شکل 1. پوکه معدنی در اردبیل

این نوع پوکه در دامنه‌ قله های آتشفشانی سبلان، استخراج می‌شود. شهرهایی مثل مشگین شهر که در جوار قله هستند، دارای معادن ارزشمند پامیس پوزولان می‌باشند. برای خرید پوکه معدنی اردبیل پیشنهاد می‌کنیم با بخش فروش سبکدانه کانیار در ارتباط باشید.

آیا شما با پوکه معدنی پوزولانی مشگین شهر، آشنایی دارید؟ اگر می‌خواهید از کیفیت و میزان ذخایر معادن پوکه پوزولان سبکدانه کانیار مطمئن شوید. ادامه مقاله را مطالعه بفرمائید.

پوکه معدنی پوزولانی استان اردبیل

این نوع پوکه، در استان اردبیل واقع است. این نوع از پوکه، در دامنه‌های قله سبلان، از معادن مختلف استخراج شده و به تولید می‎ رسد.

پوکه کانیار به دلیل ریزدانه بودن و داشتن پودری پوزولانی از ویژگی منحصر به فردی برخوردار است. در پروسه تولید به هیچ عنوان دستگاه‌های خرد کن مورد نیاز نیست. تنها با جداسازی دانه‌های با مش‌های مختلف از هم جدا می شوند.

انواع سایز و اندازه پوکه معدنی سبکدانه کانیار

اهمیت و مرغوبیت پوکه معدنی پوزولانی اردبیل

پوکه معدنی پوزولانی مشگین شهر (Mozginshahr Pozzolani mineral pumice)
شکل 2. پوکه معدنی پوزولانی مشگین شهر

مرغوبیت پوکه معدنی پوزولانی اردبیل از سوی مسئولین و کارشناسان صنعت و معدن بارها مطرح شده است.

پوزولان سبکدانه کانیار، حاصل استخراج از معادن پومیس و پوکه معدنی در کشور در استان اردبیل – مشگین شهر می‌باشد. با اطمینان اعلام می‌کنیم این معدن با ذخایر غنی خود یکی از معادن ارزشمند پوکه پوزولان در منطقه می‌باشد.

در این زمینه باشگاه خبرنگاران اردبیل، در سایت‌های خبری گزارشی ارائه نموده است. این خبر مبنی بر این است که پوکه معدنی استان اردبیل، رتبه ممتاز کشوری را به خود اختصاص داده است. ابراهیم آقازاده معاون سازمان صنعت و معدن افزودند: اردبیل به لحاظ دارا بودن مواد معدنی از رتبه ممتاز کشوری برخوردار است. استان اردبیل در بخش برخورداری از معادن مصالح ساختمانی، از نظر کیفی و کمی دارای ذخایر قابل توجه پوکه معدنی می‌باشد. ایشان بیان داشتند، پوکه معدنی پوزولانی استان اردبیل و دامنه‌های سبلان در سطح کشور بسیار سرآمد و حائز اهمیت است .

پوکه پوزولان سبکدانه کانیار جزو مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین پوکه پوزولان معدنی در کشور می‌باشد. مجموعه ی ما  آماده است تا پوکه معدنی کانیار، را با قیمت و کیفیت مناسب به سراسر ایران و کشورهای همسایه ارسال کند.

پوکه معدنی قروه همدان

پوکه قروه از نوع اسکوریا (Scoria ) است. کاربرد آن تقریبا شبیه به پامیس است. مطمئنا مزایایی نسبت به پامیس دارد.

به منظور کف سازی و شیب بندی، در ایران طرفداران خود را دارد. اما رنگ تیره آن مانعی برای استفاده در سازه‌های سبک تزیینی مثل دیوارهای پیش ساخته و … است.

مخصوصا مصالحی که نیاز دارند از رنگ طبیعی و روشن آن در تولید بهره ببرند، رنگ سیاه و تیره پوکه معدنی قروه مانعی برای استفاده از آن می‌شود. اما در فواره‌های تزیینی تیره رنگ کاربرد اسکوریا فراوان است.

در معادن پوکه معدنی قروه معمولا سنگ پوکه‌ها، از کلوخه‌های بزرگ تشکیل شده است. به همین دلیل از دستگاه خردکن برخلاف پامیس استفاده می‌شود.

پوکه معدنی شهر بابک

شهر بابک یکی از شهرهای مهم استان کرمان (پهناورترین استان ایران) و کشور می‌باشد. وجود معادن عظیم مس و فیروزه و قرار داشتن این شهر در مسیر تهران – بندرعباس اهمیت آن را دو چندان کرده‌ است. این شهرستان یکی از قطب‌های گردشگری ایران محسوب می‌گردد. شهربابک مرکز شهرستان شهربابک می‌باشد. این شهر در غرب استان کرمان واقع شده‌ است.

فاصله این شهر تا کرمان ۲۲۳ کیلومتر است. این شهر در کنار معادن و کارخانجات مس میدوک و مس سرچشمه قرار گرفته و همچنین معادن مهم و ارزشمندی از فیروزه و معادن پوکه در این شهر قرار دارند. شهر بابک جزو تاریخی‌ترین شهرهای استان کرمان است و همجوار سه استان کرمان، یزد و فارس می‌باشد.

پوکه معدنی تهران

فروش پوکه در تهران چگونه است؟ در تهران انبارهای مختلفی از پومیس موجود است. این انبارها ماده معدنی خود را از معادن پوکه سراسر ایران تامین می‌کنند.

قیمت پوکه معدنی در ایران در تهران مانند دیگر شهرستان‌ها بر مبنای هزینه حمل و نگهداری بار در انواع سایز پوکه معدنی محاسبه می‌شود. قیمت پوکه توسط شرکت سبکدانه کانیار بدین قرار است. قیمت شرکت سبکدانه کانیار، طبق بعد مسافت و کرایه حمل حساب می شود.

مشتریان و خریداران پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار، در صورت تقاضای خرید عمده پودری پوزولان سبکدانه کانیار از تخفیف و آفرهای ویژه بخش فروش برخوردار خواهند شد.

پوکه معدنی تبریز

پوکه معدنی
شکل 3. پوکه معدنی در تبریز

این پوکه‌ها معمولا در ایران به رنگ خاکستری روشن و مایل به سفید هستند. در ایران پوکه معدنی رایج و قابل دسترس، در معادن بستان آباد تبریز است.

وزن مخصوص پوکه سفید تبریز از دیگر پوکه‌های معدنی( مانند اسکوریای قروه یا پوکه معدنی پوزولانی سبلان) سبک‌تر است. پوکه سفید تبریز به دلیل سبکی، در برخی موارد در سطح آب شناور می‌ماند. اما مقاومت فشاری پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار از پوکه معدنی سیاه قروه و پوکه معدنی سفید تبریز بسیار بالاتر است.

برای خرید پوکه تبریز در اینجا با ما در تماس باشید. بخش فروش سبکدانه کانیار، خرید پوکه معدنی تبریز را، برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند.

پوکه معدنی اصفهان

آن دسته از مشتریانی که تقاضای خرید پوکه معدنی در اصفهان را دارند می‌توانند با شماره‌های روی صفحه تماس حاصل نمایند. برای خرید پوکه پودری  سبکدانه کانیار در اصفهان، با ما در تماس باشید.

پوکه پودری با سایز 0-3 با وزن حدود 950 کیلوگرم در هر تن، به میزان 30 هزار تومان آماده فروش می‌باشد.

کاربرد پودری در صنعت کشاورزی، باغبانی، کود ارگانیک، و گلکاری است. در صنعت ساختمان جایگزین ماسه، در کف سازی و شیب بندی و در تولید قطعات بتنی سبک و نیمه سبک، در صنایع شیمیایی به عنوان فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

پوکه معدنی کردستان از چه نوع پوکه است؟ پامیس است یا اسکوریا؟ در ادامه این مقاله پوکه معدنی ایران، درباره مشخصات پوکه و اطلاعات معدنی این استان می‌پردازیم.

پوکه معدنی کردستان

معادن کردستان، یکی از مناطق پررنگ در حوزه معدن اسکوریا در ایران است. هدف از ارائه این بخش معرفی پوکه معدنی در استان کردستان است. استان کردستان در غرب کشور، واقع شده است و مرکز آن سنندج می‌باشد.

این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته‌ است، از شمال به استان آذربایجان غربی و زنجان و از جنوب به کرمانشاه و از شرق به همدان و زنجان و غرب به کشور عراق محدود است. شهرستان‌های استان کردستان عبارتند از: سنندج، سقز، مریوان، بانه، قروه، کامیاران، بیجار، دیواندره، دهگلان و سروآباد.

استان کردستان یکی از استان‌های معدنی کشور با ذخایر بالا می‌باشد. به نقل از مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی سنندج، در این استان در مجموع 400 پروانه بهره‌برداری در حوزه مواد معدنی فلزی، سنگ تزئینی، سیلیس، فلدسپات، دولومیت، باریت سنگ معدن و مصالح ساختمانی صادر شده است. (پایگاه اطلاع رسانی عصر معدن)

 

پوکه معدنی در سنندج توسط انبارهای پوکه تامین می‌شود. معمولا انبارداران بر اساس نیاز مشتریان خود به دپوی پومیس، اسکوریا یا پامیس پوزولان  می‌کنند. آن دسته از مشتریانی که تقاضای خرید بار مستقیم از شهر سنندج را دارند، مطمئنا قیمت پوکه معدنی برای آنها گران‌تر از معدن محاسبه می‌شود، زیرا هزینه حمل و انبارداری نیز توسط فروشندگان در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین بهترین پیشنهاد به مصرف کنندگان پامیس خرید آن مستقیم از سر معدن است، زیرا هزینه تمام شده خیلی پایین‌تر از انبار تمام می‌شود.

پوکه معدنی قروه

(قروه) (Mineral pumice in Iran (Qorveh)
شکل 4. پوکه معدنی ایران (قروه)

پوکه معدنی استان کردستان را می‌توان به طور انبوه‌ تری در شهرستان قروه یافت. به دلیل وجود معادن پوکه در این شهرستان، پوکه معدنی قروه در کشور معروف می‌باشد.

شهرستان قروه سومین شهر پرجمعیت در استان کردستان به شمار می‌رود. این شهرستان در دشت وسیعی در شرق شهر سنندج قرار دارد. با بخش اپاختر باختری (شمال غربی) استان همدان هم ‌مرز است.

— ویکی پدیا

قروه، معادن سنگ و طلای بسیاری را در خود جای داده و نیاز منطقه به سنگ‌های مختلف را تامین می‌کند. معادن مختلف آنتیموان در معدن بهارلو، پوکه معدنی،شن کوهی ،گرانیت، ماسهٔ کوهی، مرمر و مرمریت در این شهر قرار گرفته‌اند. همچنین از مهم‌ترین سنگ‌های معدنی استخراجی از معادن این شهر می‌توان به چینی سفید، کریستال و گرانیت اشاره کرد.

اسکوریا (Scoria) چه نوع پوکه‌ای است؟

سنگ اسکوریا (Scoria) نوعی سنگ آذرین است. این سنگ به رنگ تیره است. در یک سنگ اسکریا حفره‌های حبابی شکل به طور فراوانی دیده می‌شود.

طیف رنگ اسکوریا در طبیعت از رنگ سیاه یا خاکستری تیره تا قهوه‌ای مایل به قرمز پررنگ موجود می‌باشد. از نظر شناخت سنگ در زمین شناسی، می‌توان گفت Scoria اسکوریا معمولا ترکیبی شبیه به بازالت دارد. اما این سنگ معدنی می تواند یک ترکیب مشابه آندزیت نیز داشته باشد.

بنابراین معادن پوکه کردستان بخش اعظم آن در شهر قروه است. پوکه اسکوریا از جمله پوکه معدنی رایج این استان است. برای خرید پوکه معدنی قروه یا پوکه سیاه اسکوریا و پوکه سفید می‌توانید با ما در تماس باشید. قیمت پوکه معدنی  09144974210

 

4.9/5 - (36 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

  1. یعنی در همه جای ایران پوکه معدنی داریم؟

  2. به نوعی بله. چون سراسر ایران انبارهای پوکه معدنی را از طریق معادن پومیس تغذیه می‌کنیم.

  3. ممنون بابت مقاله و اطلاعاتی که در مورد پوکه معدنی در شهرهای مختلف ایران دادید. پوکه معدنی قروه نسبت به پوکه سایر شهرهای ایران برتری خاصی داره یا نه به یک صورت هستن؟

  4. سلام خسته نباشید معدن پوکه فروشی در کرمان یا یزد سراغ ندارید

  5. سلام و درود بر شما با شماره ای سایت تماس بگیرید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا