وبلاگ

بلوک سبک پوکه‌ای

بلوک سبک پوکه‌ای علاوه بر کاهش وزن ساختمان، عایق صوتی و گرمایی مناسب نیز می‌باشد. در بسیاری از کشورهای دنیا برحسب نیازهای مختلف و مطابق با استانداردها و قوانین ملی در مورد ساختمان سازی بلوک‌هایی با ابعاد و انواع مختلف ساخته شده‌اند.

 

بلوک سبک پوکه‌ای

بلوک سبک پوکه‌ای” انواع خاص خود را دارد. با توجه به جنس و نوع پومیس این بلوک‌ها دارای مقاومت و کیفیت متفاوت هستند. بلوک‌های پامیسی سبک که از پوکه اصطلاحا اسفنجی تولید می‌شوند، از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

پامیسی که در سطح آب می‌ماند دارای مقاومت بسیار پایین است. با کمترین فشار خرد می‌شود. مقاومت فشاری پایین آن در تولید بلوک سبک معدنی باعث ایجاد بلوک‌های اصطلاحا لب‌پر و شکسته می‌شود. بالاخره ساخت ملات نا مطلوب و ایجاد ضایعات تولید در استفاده از پومیس خیلی سبک بسیار زیاد است.

 

نوع دیگری از بلوک‌های سبک اسکریا است. پوکه اسکریا در شهر قروه همدان بسیار یافت می‌شود. البته وزن این نوع پوکه معدنی بستگی به نوع رگه‌های مواد معدنی در معادن مختلف دارد. میزان سنگ موجود در آن در بسیاری از موارد زیاد است. اما در نوع خود مقاوم تر از پوکه سفید بسیار سبک می‌باشد. اما در اختلاط با سیمان نتیجه خیلی مطلوبی به تولید کننده نمی‌دهد. بنابراین تولیدکنندگان قطعات سبک مجبورند با انواع دیگری از سبکدانه‌های طبیعی یا مصنوعی آن را ترکیب نمایند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

بلوک سبک پوکه‌ای سبکدانه کانیار

بلوک سبک کانیار با مقاومت فشاری بسیار بالا توسط بسیاری از شرکت‌های تولیدی کشور، توانسته استاندارد‌های لازم را کسب نماید. دانه‌های عدسی و مخلوط با سایز و اندازه‌های مختلف در انواع قطعات سبک مانند دیواری و سقفی، فوم دار، تو پور، آجر سبک و … در حال حاضر در کارخانه‌های کشور در حال تولید است.

 

بلوک معدنی می‌تواند به شیوه های گوناگون تهیه شود و انواع رایج آن عبارتند از: بلوک سبک توپر، بلوک سبک سوراخ دار از نوع متخلخل باز و بسته. بلوک سبک پوکه‌ای دیواری، بلوک سبک سقفی، بلوک معدنی فوم دار  و … .

با تولید بتن سبکدانه کانیار و تهیه قالب‌های مختلف جهت ساخت قطعات بتنی سبک و نیمه سبک، می‌توان موجب جلوگیری از به هدر رفتن انرژی و صوت بشویم.

این قطعات با توجه به اندازه‌های مختلف ( بزرگتر از دیگر مصالح موجود در بازار ) و وزن کم، سرعت اجرای پروژه را تا حد زیادی بالا برده. این مساله خود نوعی صرفه جویی در قیمت تمام شده کار خواهد بود.

خواص بلوک های معدنی

کارپذیری با انواع ملات و اندود : این بلوک ها با توجه به سطح مسطح و بافت زبر رویه بلوک امکان اندود کاری مناسب تا لایه اندود روی کار چسبندگی بهتر و قطر کمتری را نسبت به مصالح دیگر به خود اختصاص می دهد که این چند مزیت را به دنبال دارد:

  1. وزن را می کاهد .
  2. به دلیل نازکی سطح اندود دیرتر ترک برمی دارد .
  3. سرعت اجرای بالاتر و در نهایت قیمت تمام شده پایین تر بدست می آید.

اشکال مختلف

این بلوک ها با توجه به نیاز سازه به اشکال مختلف طراحی شده ( بر اساس آخرین استانداردهای موجود ) باعث می شود تا به هنگام ساخت دیوار از ملات کمتری استفاده شود و کار را برای مجری آسان سازد.

مقاومت و دوام

مقاومت این بلوک ها نسبت به بارهای وارده براساس استانداردهای روز ، محاسبه و تولید می گردد و با توجه به اینکه دانه های پوکه سبکدانه کانیار از نظر ترکیبات شیمیایی خنثی می باشند هیچ اثر نامطلوبی روی دیگر اجزای در ارتباط نمی گذارند.

نما سازی

با توجه به سطح مسطح و هماهنگ، اندازه یکسان قالب ها و از همه مهمتر رنگ خاکستری قطعه که در روانشناسی رنگ خنثی محسوب می گردد باعث می شود دیوار ساخته شده از بلوک های سبکدانه کانیار را می نماید و این عمل هم جداکننده و هم دیوار نما محسوب می گردد.

کارپذیری فیزیکی

بلوک های سبکدانه کانیار را می توان جهت میخ کاری، عبور کابل برق و برش سطح بدون خرد شدن مورد استفاده قرار داد.

5/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا