وبلاگ

بلوک معدنی سبکدانه کانیار

بلوک معدنی سبکدانه کانیار چیست؟ فرق بلوک تولید شده با پوکه معدنی پوزولانی کانیار نسبت به سایر انواع پوکه چیست؟ برای آشنایی با انواع پوکه معدنی مختص بلوک سبک، پیشنهاد می‌کنم پست امروز را بخوانید.

بلوک معدنی سبکدانه کانیار

بلوک معدنی سبکدانه کانیار همانطور که از نامش پیداست از پومیس یا پوکه معدنی ساخته شده است. این نوع بلوک‌ها از اختلاط سیمان، آب و ریزدانه‌های پامیس ساخته می‌شود.

بلوک معدنی یکی از انواع بلوک سبک در صنعت ساختمان است. پوکه معدنی این نوع بلوک‌ها عموما از معادن پومیس سراسر کشور تهیه می‌شوند. در بحث پوکه معدنی چیست توضیح دادیم که انواع پوکه در جهان وجود دارد.

 

نوعی از پوکه معدنی معروف به پومیس است. این نوع پوکه دارای وزن خیلی پایین است. بسیار سبک، و به رنگ‌های سفید، شیری و گاهی خاکستری یافت می‌شود. پومیس خیلی سبک و اسفنجی معمولا در سطح آب می‌ماند. البته عمده مشکلات این پومیس در تولید بلوک سبک، وجود آهک فعال در آن است. این نوع آهک در ترکیب با سیمان و آب فعال شده. به مرور زمان تغییر و موریانه خور می‌شود. بطور خلاصه می‌توان گفت مقاومت فشاری پایین آن در تولید بلوک سبک پوکه‌ای باعث ایجاد بلوک‌های اصطلاحا لب‌پر و شکسته می‌شود. بالاخره ساخت ملات نا مطلوب و ایجاد ضایعات تولید در استفاده از پومیس خیلی سبک بسیار زیاد است.

نوع دیگری از بلوک پوکه‌ای، پوکه اسکوریا است. پوکه‌هایی که حاصل تراوشات آتشفشانی در داخل آب دریاها یا اقیانوس‌ها می‌باشد. این نوع پوکه اسکریا Scoria نامیده می‌شود. این نوع پوکه سنگ پایی معمولا سیاه رنگ، قهوه‌ای، یا صورتی تیره است. در معادن ایران پوکه اسکریا در شهر قروه همدان بسیار یافت می‌شود. البته وزن این نوع پوکه بستگی به نوع رگه‌های مواد معدنی در معادن مختلف دارد. میزان سنگ موجود در آن در بسیاری از موارد زیاد است. اما در نوع خود مقاومتر از پوکه سفید می‌باشد. اما در اختلاط با سیمان نتیجه خیلی مطلوبی به تولید کننده نمی‌دهد. بنابراین تولیدکنندگان قطعات سبک مجبورند با انواع دیگری از سبکدانه‌های طبیعی یا مصنوعی آن را ترکیب نمایند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

پامیس سبکدانه کانیار 

به راستی بلوک معدنی سبکدانه کانیار از کدام نوع پومیس که در بالا ذکر شده است، ساخته می‌شود؟ پوکه معدنی سبکدانه کانیار نه به سبکی پامیس سفید و اسفنجی است و نه مقاومت فشاری آن کمتر از پوکه اسکوریا قروه است.

پامیس سبکدانه کانیار از نوع پوزولانی، با آنالیز شیمیایی منحصر به خود از معادن حاشیه‌ای قله سبلان در شهر مشگین شهر اردبیل است. این نوع پومیس با میزان سیلیس بالا، و فشردگی بیشتر و تخلخل کمتر نسبت به پومیس بستان آباد و قروه، از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است. میزان آلومینیم بالای آن در کشاورزی، مورد توجه بسیاری از باغداران و گلکاران سراسر کشور است. به عنوان یک مکمل کامل آلی و معدنی در کشاورزی، توجه بازار مصرف کود معدنی و طبیعی را به خود اختصاص داده است.

بلوک سبک کانیار با مقاومت فشاری بسیار بالا توسط بسیاری از شرکت‌های تولیدی کشور، توانسته استاندارد‌های لازم را کسب نماید. دانه‌های عدسی و مخلوط با سایز و اندازه‌های مختلف در انواع قطعات سبک مانند دیواری و سقفی، فوم دار، تو پور، آجر سبک و … در حال حاضر در کارخانه‌های کشور در حال تولید است.

پودری پوزولان سبکدانه کانیار جایگزین مناسبی برای ماسه در تولید بلوک معدنی سبک می‌باشد. کافیست فقط برای یک بار از این نوع پودری ارزشمند که حاصل مواد مذاب آتشفشانی سرد شده می‌باشد؛ استفاده نمایید. با مصرف این نوع پومیس پودری کاهش چشمگیر مصرف سیمان و مقاومت بالای بلوک و در نهایت بلوک تولید شده با قیمت ارزان را تجربه می‌کنید.

برای خرید انواع دانه‌ها با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09144974210

09113771257

 

امتیاز شما برای این مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا