مشاوره

مشاوره راه اندازی معدن پوکه

مشاوره راه اندازی معدن پوکه یکی از حساس‌ترین و مهمترین بخش در کار معدن است. اگر بطور فنی و صحیح از نحوه راه اندازی معدن پوکه آگاهی نداشته باشید، مطمئن باشید با ضرر زیادی مواجه خواهید شد. پس بهترین راه حل مشاوره از افراد یا گروه‌های تخصصی است که سالها اصطلاحا خاک کار را خورده باشند. با یک مشاوره دقیق سیستم اقتصادی معدن شما سریعتر به سوددهی می‌رسد.

مشاوره راه اندازی معدن پوکه

مشاوره در زمینه راه اندازی معدن پوکه، یکی از فعالیتهای گروه مشاوره سبکدانه کانیار است. راه اندازی معدن پوکه بعد از خرید معدن انجام می‌شود. یکی از مهمترین آیتم‌های کار معدن‌داری راه اندازی معدن است.

در این زمینه نکته مهم آغاز برداشت است. نحوه‌ و میزان برداشت طبق قوانین و ضوابط سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌باشد.

فصل چهارم آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی درباره نظارت و کنترل چنین می‌گوید: مسئولیت نظارت عالی بر اجرای اصول فنی فعالیت‌های معدنی شامل اطلاعات، ضوابط و دستورالعمل‌هایی که رعایت آنها در طراحی، محاسبه و اجرای عملیات معدنی اعم از اکتشاف، تجهیز، بهره‌برداری از معدن و واحدهای فرآوری و متالورژی استخراجی ضروری است، بر عهده وزارت صنایع و معادن است. با توجه به این قانون از ابتدای کار تمامی مسیر راه اندازی تحت نظارت سازمان مربوطه است.

در راه‌ اندازی معدن پوکه، مهندسی و نحوه‌ برداشت حایز اهمیت است. قبل از هر نوع برداشت، شناسایی و بررسی آنالیزهای فیزیکی و شیمیایی باید مورد توجه قرار گیرد. ضمنا شناخت از نوع ماده معدنی، بررسی دانه بندی و میزان درصد خلوص دانه‌ها نیز آنالیز می‌شود. البته اطلاعات این بخش را ممکن است در اکتشاف معدن به دست بیاورید. در هر صورت مرور این نکات از جمله امور اولیه در راه اندازی است.

دریافت قیمت پوکه معدنی

خدمات مشاوره راه اندازی معدن پوکه

بعد از آگاهی از نحوه برداشت تاکید می‌شود، دستگاه‌ها و ماشین آلات تخصصی فراهم شود.

از جمله ماشین آلات:

بیل مکانیکی، کامیون، لودر در مواردی بولدوزر مورد نیاز است. در صورت راه اندازی بخش تولید، دیگر دستگاه‌های دانه بندی باید فراهم شود. این بخش در مشاوره تولید پوکه معدنی مفصل توضیح داده می‌شود.

پوکه پوزولان سبکدانه کانیار

پوکه پوزولان سبکدانه کانیار نوعی از پوکه معدنی است. اما این ماده معدنی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به پوکه معدنی اسکوریا یا پوکه سفید دارد. برخلاف رنگ سیاه یا قهوه‌ای پوکه قروه، پومیس سبکدانه کانیار رنگی خاکستری مایل به سفید دارد. در تولید بتن‌های رنگ روشن یا دیوارهای پیش ساخته در آزمایشگاهها سرآمد دیگر انواع پوکه معدنی در کشور است. میزان تخلخل و فشردگی آن نسبت به اسکوریا کمتر بوده. در نتیجه از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است.

نسبت به پوکه معدنی تبریز آهک فعال ندارد. پس تجزیه ناپذیر و ضد موریانه است. برخلاف پوکه قروه که با سیمان به تنهایی ترکیب خوبی ندارد و اکثر بلوک سازان را وادار می‌کند تا از ماده معدنی ترکیبی دیگر استفاده کنند؛ پامیس پوزولان سبکدانه کانیار اختلاط بسیار عالی با سیمان دارد. در تولید قطعات سبک مصرف سیمان را به مقدار زیادی کم می‌کند.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا