پرلیت

قیمت و فروش پرلیت

قیمت فروش پرلیت

قیمت و فروش پرلیت، موضوع مهمی است که این روزها خریداران به دنبال آن هستند. برای تهیه پرلیت و استعلام آخرین قیمت، در بخش تماس با ما، با ما در ارتباط باشید تا این ماده معدنی با ارزش و پرکاربرد در اختیار شما مشتریان عزیز قرار گیرد.

برای آشنایی با این ماده معدنی و قیمت و فروش پرلیت پیشنهاد می‌کنم کمی با مشخصات پرلیت آشنا شوید. آشنایی با کاربرد پوکه معدنی.

قیمت پرلیت در بازار

پرلیت در بازار قیمت‌های متفاوتی دارد. چگونگی و نوع فرآوری و تهیه این مواد معدنی هر کارخانه در کشور، کمی با دیگری متفاوت است. به همین دلیل، میزان خلوص پرلیت و نحوه‌ی بسته بندی در بازار در اشکال مختلفی یافت می‌شود.

از دیگر مواردی که قیمت پرلیت را نسبت به انواع دیگر در بازار متمایز می‌کند.

 • میزان چگالی
 • نوع پخت و تولید
 • نوع بسته بندی و وزن آن

نوع بسته بندی پرلیت در بازار معمولا از بسته‌های 500 گرمی تا بالاتر شروع می‌شود. معمولا بسته‌های بزرگتر تا کیسه‌های 15 کیلویی را شامل می‌شود. البته در صورت نیاز مشتری بسته بندی جامبو بگ این در دسترس است.

خوب سوالی که زیاد از طرف کاربران سبکدانه کانیار پرسیده می‌شود این است که پرلیت را از کجا بخریم ؟ 

پرلیت سفید
شکل 1. قیمت و فروش پرلیت سفید

خاک پرلیت را از کجا تهیه کنیم

قبل از اینکه از اینکه به دنبال این پرسش باشیم که پرلیت را از کجا تهیه کنیم، همان طور که در بالا ذکر شد با پرلیت کمی بیشتر آشنا می شویم.

خاک کوکوپیت یا پیت نارگیل
شکل 2. فروش خاک کوکوپیت یا پیت نارگیل

 

خاک کوکوپیت و پرلیت چیست

در این بخش، خاک کوکوپیت و پرلیت، هر کدام را به طور مجزا توضیح می‌دهیم. خاک کوکوپیت یا پیت نارگیل از فیبر نارگیل تهیه می‌شود. این نوع خاک یا بستر کشت دارای قابلیت نگهداری آب بالایی است. حاوی مواد غذایی بالا و محیطی نسبتا اسیدی است.

 • بزرگترین تولید کننده نارگیل و کوکوپیت، کشور سریلانکا است. بعد از آن کشور هند است. اما کیفیت کوکوپیت سریلانکا از هند بالاتر است.

برای عمل آوری این نوع خاک، الیاف نارگیل به مدت 2 تا 3 روز در دمای 60 درجه سانتیگراد قرار گرفته و پاستوریزه می‌شود. این عمل برای از بین بردن بیماری احتمالی در این نوع خاک است.

کوکوپیت چیست
شکل 3. عمل آوری خاک کوکوپیت

مزایای کوکوپیت

از مزایای کوکوپیت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. میزان آبگیری آن بسیار خوب است.
 2. حجم بسیاری از آبی که در اختیار دارد را به راحتی در اختیار گیاه قرار می‌دهد.
 3. کوکوپیت بسیار متخلخل بوده و نفوذپذیری آن خیلی کم است بنابراین نفوذ هوا افزایش می‌یابد.
 4. جالب است بدانید نارگیل جزو اولین گیاهانی است که شیره‌ی آن دارای هورمون گیاهی بوده که به تقسیم سلولی و رشد کمک می‌کند. در کوکوپیت نیز این ترکیب وجود دارد بنابراین بهترین بستر جهت ریشه دار کردن قلمه است.
 5. کوکوپیت یکی از بسترهای مهم در کشت هیدروپونیک می‌باشد.

معایب کوکوپیت

معایب کوکوپیت مانند مزایای آن قابل تامل است.

 • کوکوپیت دارای الیاف لیفی است پس خاصیت مویینگی آن بالاست. الیاف لیفی داخل کوکوپیت دقیقا شبیه فتیله عمل می‌کند. بنابراین این خاصیت باعث می‌شود املاح شور در آن بخش انباشته شود. برای حل این مشکل باید با آب EC پایین بستر را شستشو داد. برای حذف الیاف در کوکوپیت برای رفع این مشکل می‌توان آن را الک نمود تا دانه‌های ریز از الیاف جدا شوند و از دانه‌های ریز آن استفاده نمود. البته با این کار کلی از کوکوپیت از بین می‌رود.
 • نکته آخر از معایب کوکوپیت در ایران قیمت بالای آن است.

برای مطالعه بیشتر درباره پرلیت:

خاک پرلیت چیست

قیمت و فروش پرلیت
شکل 4. قیمت و فروش پرلیت

قیمت پودر پرلیت

فرآوری و آماده سازی پودر پرلیت نسبت به دانه‌ها و سایزبندی دیگر آن کمی متفاوت است. پرلیت پس از بهره برداری باید خرد و آسیاب شود، سپس در کوره واسط پخته شود.

پرلیت پودری زیر یک میلی متر معمولا در صنعت کاربرد فراوان دارد. در صنعت رنگسازی به عنوان فیلر و صنایع غذایی به عنوان فیلتر کاربرد دارد.

قیمت پودر پرلیت بر اساس حجم و نوع مش محاسبه می‌شود. مثلا مشخصات یک نمونه از پرلیت پودری به شرح زیر است:

مشخصات یک نمونه از پرلیت پودری
 پرلیت با مش 0 – 200
با دانسیته 200 واحد کیلوگرم بر مترمکعب
در کیسه‌های 100 لیتری
وزن 20 کیلوگرم

همان طور که ذکر شده است، پودر پرلیت با وزن 20 کیلوگرم محاسبه می‌شود. اگر تقاضای خرید این نوع پرلیت را دارید، همین حالا با  09144974210 و 09113771257 در تماس باشید تا قیمت روز به شما اعلام گردد.

قیمت پرلیت فله

قیمت پرلیت فله با بسته بندی در بازار متفاوت است. در صورتی که به دنبال پرلیت فله هستید، پیشنهاد می‌کنیم پرلیت خام تهیه کنید. معمولا مشتریانی که تقاضای پرلیت فله دارند، این ماده معدنی به صورت خام آماده ارایه به بازار است.

قیمت هر تن پرلیت

قیمت هر تن پرلیت خام در سایزهای مختلف از 700 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت پرلیت ساختمانی

استفاده پرلیت در صنعت بخش‌های مختلفی دارد. یکی از مهم ترین این بخش‌ها صنعت ساختمان است. در کشور ما حدود 40 درصد از مجموع پرلیت خام و منبسط به این صنعت تعلق دارد.

معمولا در قسمت ساخت و ساز، مصرف پرلیت به سه دسته تقسیم بندی می‌شود:

 • پرلیت به عنوان سبکدانه یا سبکدانه پرلیت
قیمت پرلیت ساختمانی
شکل 5. قیمت پرلیت ساختمانی

سبکدانه پرلیت برای تولید قطعات سبک ساختمانی مثل بلوک سبک، دیوار پیش ساخته و … کاربرد دارد.

 • سبکدانه پرلیت آسیاب شده

پرلیت آسیاب شده به شکل قطعات کوچکتر و یا پودر به همراه مواد دیگر به صورت ملات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • پرلیت به عنوان سبکدانه بتن سبک

در تولیدات بتنی به خصوص بتن سبک این ماده معدنی کاربرد ویژه‌ای دارد.

قیمت پرلیت ساختمانی بر اساس نوع دانه بندی آن محاسبه می‌شود. مثلا پرلیت منبسط سایز 3-7 میلی متر در تولیدات بلوک سبک کاربرد دارد. مشخصات این نوع دانه بندی به شرح زیر است:

پرلیت دانه بندی 3-7 با دانسیته 150 تا 170 کیلو گرم بر متر مکعب با وزن 15 تا 17 کیلوگرم در هر کیسه 100 کیلوگرمی آماده فروش و در دسترس مشتریان است. قیمت این نوع پرلیت ساختمانی از مترمکعبی 300 هزار تومن شروع می‌شود. برای دریافت لیست قیمت هر سایزبندی با مشاورین فروش ما در تماس باشید.

پرلیت معمولا به صورت ترکیب با سایر مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. موادی مانند سیمان، گچ و آهک برای اختلاط با پرلیت مناسب هستند.

تولیدات دیواری، سقفی، پوشش لوله‌های فولادی، حفاظت از تیرها، ستون‌ها، و دیوارها در برابر آتش سوزی، از جمله کاربرد پرلیت می‌باشد.

برای ساخت پلات پرلیت حدود 25 درصد وزن مخلوط از سبکدانه پرلیت استفاده شده است. که در بسیاری از مواقع از مخلوط این سبکدانه به همراه سبکدانه‌های دیگر نظیر ورمیکولیت استفاده می‌گردد.

استفاده از ملات سیمان برای نماسازی و مکان‌هایی از سازه که در معرض رطوبت می‌باشند متداول است. به کار بردن پرلیت در این ملاتها مزایای زیادی دارد که می‌توان به تسریع در اجرا، کاهش بار مرده ناشی از اندودکاری، عایق بودن و جلوگیری از ترک خوردگی اشاره نمود.

(زندی 1384)

خرید پرلیت

برای خرید پرلیت و سفارش پوکه معدنی و قیمت پوکه معدنی خود همین الان با مشاورین فروش ما در تماس باشید تا در اسرع وقت قیمت های روز به شما عزیزان اعلام گردد.

خرید پرلیت کشاورزی

خرید پرلیت کشاورزی
شکل 6. خرید پرلیت کشاورزی

برای خرید پرلیت کشاورزی پیشنهاد می‌کنم در ابتدا با نکاتی چند درباره پرلیت آشنا شوید. یکی از مهم ترین کاربردهای پرلیت در کشاورزی نقش هوادهی در خاک است. برای زهکشی خاک گلدان یا باغچه و پای درختان برای سبک کردن خاک استفاده می‌شود.

پرلیت در کشاورزی و باغبانی به عنوان بستر کشت کاربرد دارد. بستر این نوع کشت از نوع آلومینوسیلیکات بی اثر آتشفشانی است.

 • ویژگی مهم پرلیت سبک بودن، جاذب رطوبت و نسبتا خنثی و پایدار است.

در قبل از استفاده پرلیت مخصوص، بستر گیاه کاملا ضد عفونی می‌شود.

بستر کشت پرلیت قدرت بافری دارد و ظرفیت تبادل کاتیونی این کانی پایین است.

بستر کشت پرلیت آب را در سطح خود جذب کرده و به آرامی رها می‌کند. قابلیت جذب آب پرلیت 3 تا 4 برابر وزن آن می‌باشد.

قیمت پرلیت کشاورزی

پرلیت باعث افزایش زهکشی بستر کشت شده و تهویه آن را بهبود می‌بخشد. دانه بندی پرلیت برای گلخانه معمولا 1 تا 5 است.

قیمت پرلیت کشاورزی در سایزهای مختلف، متفاوت است. به عنوان نمونه برای کشت هیدروپونیک سایز 3 تا 5 مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد و قیمت آن کیسه‌ای از 85 هزار تومن شروع می‌شود.

قیمت پرلیت کشاورزی اصفهان

در استان اصفهان مصرف پرلیت به خصوص در کشاورزی و بسترهای کشت نسبت به استان‌های دیگر به نظر می‌رسد بیشتر است. وجود کارخانه‌های تولید و فرآوری پرلیت بر این نکته بی تاثیر نیست.

برای دریافت لیست قیمت پرلیت کشاورزی اصفهان با ما در تماس باشید. 09144974210 و 09113771257

قیمت سنگ پرلیت

سنگ پرلیت معمولا به رنگ خاکستری تا سیاه است. اما این سنگ به رنگ‌های سبز، قهوه‌ای و قرمز نیز یافت می‌شود. ساختار پرلیت در نتیجه شکاف‌هایی است که در هنگام جامد و سرد شدن شیشه آن تشکیل می‌شود. این شکاف‌ها به صورت میکروسکوپی هستند و ممکن است با چشم غیر مسلح نیز دیده شوند. نتیجه این ساختار وجود لایه‌های پیازی شکل یا صدفی فرم است.

 • دانسیته ویژه آن بین 2.23 تا 2.39 به طور متوسط 2.34 است. ضریب شکست نور بین 1.488 تا 1.506 که به طور متوسط 1.497 می‌باشد.
 • سنگ پرلیت دارای جلا و بافت چرب و شیشه‌ای است.
 • ترکیب این نوع سنگ معدنی اسیدی است.
 • پایداری پرلیت از نگاه شیمیایی تحت تاثیر هوازدگی قرار گرفته و به کائولنیت، زئولیت و مونت موریلونیت تبدیل می‌گردد.
 • دانسیته پرلیت خام یا سنگ پرلیت 2400 تا 220 کیلوگرم بر متر مکعب است.
 • درصد آب پرلیت 2 تا 5 درصد است.
 • دمای منبسط شدن سنگ پرلیت 1093 – 871 درجه سانتی گراد است.
 • نقطه ذوب  سنگ پرلیت 1260 – 1343 درجه سانتیگراد است.

قیمت سنگ پرلیت یا همان پرلیت خام بستگی دارد که به صورت کلوخه از معدن استخراج می‌شود و یا اینکه به صورت دانه بندی، به وسیله دستگاه خردایش به دانه بندی و سایزهای مختلف تبدیل می‌شود.

قیمت سنگ پرلیت خام با دانه بندی 0 تا 0.5 که به شکل پودری است از 720 تا 750 هزار تومان به ازای هر تن شروع می‌شود.

فروش پرلیت

 

فروش سنگ پرلیت
شکل 7. فروش سنگ پرلیت

فروش پرلیت خام و فروش پرلیت کشاورزی حتی پرلیت ساختمانی جزو تقاضاهای اصلی این روزهای بازار پرلیت است. همان طور که در بالا ذکر شد پرلیت خام و پرلیت منبسط و فرآوری شده با هم تفاوت دارند. کاربرد هر یک در حیطه خاص خود است.

از نظر قیمت این دو نوع پرلیت متفاوت است. عموما پرلیت خام از پرلیت منبسط ارزان‌تر است. گران بودن پرلیت منبسط به دلیل هزینه تولید و فرآوری محصول است.

پرلیت خام به صورت کلوخه به فروش می‌رسد. اما نوع دیگری از پرلیت خام موجود است که در دستگاه‌های خرد کن به دانه‌های ریزتر با دانه‌بندی مشخص تقسیم می‌شود.

کاربرد پرلیت دانه بندی خام در صنعت غذایی، کشاورزی و رنگسازی و … به طور فراوانی دیده می‌شود.

فروش پرلیت اصفهان

فروش پرلیت در اصفهان مستقیم از کارخانه پرلیت انجام می‌شود. آن دسته از مشتریانی که نیاز به خرید پرلیت به طور فله یا حجم بالا دارند، تامین خرید از طریق کارخانه با قیمت مناسب صورت می‌گیرد.

فروش پرلیت تهران

‎فروش پرلیت تهران از طریق کارخانه‌های شهرهای همجوار صورت می‌گیرد. برای فروش پرلیت در تهران و دسترسی سریع به این ماده معدنی با کارشناسان پرلیت در سبکدانه کانیار در تماس باشید. 09144974210 و 09120386287

پوکه پرلیت مشهد

پرلیت مشهد در انواع بسته بندی، فله و جامبو بگ آماده فروش به بازار است. پوکه پرلیت مشهد در حیطه کشاورزی، ساختمانی و صنعت پتروشیمی آماده فروش به مشتریان است. فروش پرلیت از شهر مشهد به صورت عمده و خرده و بسته بندی آماده ارایه و فروش به مشتریان است.

فروش پرلیت در تبریز

آن دسته از مشتریانی که در تبریز تقاضای خرید پرلیت دارند می‌توانند با بخش فروش سبکدانه کانیار در تماس بوده و بار پرلیت را در شهر تبریز دریافت کنند.

فروش بلوک پرلیت

قیمت بلوک پرلیت
شکل 8. قیمت بلوک پرلیت

بلوک پرلیت جز دسته بلوک‌های سبک ساختمانی است. ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی این نوع بلوک‌ها سبکدانه پرلیت است. پرلیت منبسط یک ماده معدنی است که پس از بهره‌برداری باید خرد و آسیاب شود و سپس در یک کوره واسط پخته شود.

پرلیت فرآوری شده و در نهایت پخته شده به صورت دانه بندی وارد خط تولید بلوک سبک می‌شود. ویژگی‌های فیزیکی سبکدانه پرلیت در بلوک پرلیتی به شرح ذیل است:

 1. وزن بسیار کم
 2. تخلخل بالا بین 70 تا 85 درصد پرلیت دارای تخلخل است.
 3. هدایت حرارتی پرلیت پایین است. یعنی 0/043 – 0/093 وات بر سانتیگراد است
 4. PH پرلیت حدودا بین 6/5 تا 8 است.
 5. نقطه ذوب بسیار بالا است.

ویژگی عمده بلوک سبک پرلیت

 • ضد حریق و در برابر آتش مقاومت بالایی دارد.
 • بلوک سبک پرلیت همان طور که از نامش پیداست سبک وزن است.
 • به دلیل ساختار مشبک دانه پرلیت جاذب صوت است.
 • به عنوان عایق در برابر گرما و سرما نقش مهمی در عایق بندی ساختمان دارد.
 • انعطاف پذیری دانه پرلیت بالاست بنابراین مقاومت بلوک پرلیت در برابر ترک خوردگی بالاست.

برای دریافت قیمت فروش پرلیت با 09144974210 و 09120386287 در تماس باشید

امیدواریم که مقاله ی “قیمت و فروش پرلیت” برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

4.5/5 - (31 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا