پامیس

ارتباط پوکه معدنی و سنگ پا

ارتباط پوکه معدنی و سنگ پا سوال بسیاری از کاربرانی است که در حیطه پوکه معدنی تحقیق می‌کنند. از دیرباز سنگ پا در طب و بهداشت سنتی مورد استفاده بوده است. در شهرهای مختلف ایران به عنوان صنایع تولیدی و سوغات به فروش می‌رسد. در این پست قصد داریم تحقیق در مورد سنگ پا و پوکه معدنی را انجام دهیم و درباره این سنگ با ارزش و پرکاربرد اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار دهیم.

ارتباط پوکه معدنی و سنگ پا

ارتباط پوکه معدنی و سنگ پا در چه مواردی است؟ آیا هر نوع پوکه معدنی برای پوست مفید می‌باشد؟ سنگ پا چیست و چه کاربردی دارد؟ پوکه معدنی چه ارتباطی با سنگ پا دارد؟

آیا سنگ پا یک پوکه معدنی است؟

در پاسخ به این پرسش می‌توان اضافه کرد، بله. از دیرباز در طب سنتی ایرانی سنگ پا مورد توجه طبیبان بوده است. در روم باستان نیز به کاربرد پوکه معدنی توجه ویژه‌ای داشته‌اند. آنها استفاده از پومیس را علاوه بر مصارف ساختمانی و کشاورزی برای بهداشت پوست ضروری می‌دانستند. وجود خلل و فرج موجود در پوکه معدنی و سطح سایندگی آن سبب شده است انسان‌ها آن را به عنوان یک ابزار لایه بردار استفاده کنند. با کمک این سنگ طبیعی پوست پا شفاف، روشن و لطیف می‌شود. پوکه معدنی همان سنگ‌های آتشفشانی معروفی هستند که طیف رنگ‌های آن در طبیعت سفید، کرم، قرمز و سیاه یافت می‌شود. در ایران و جهان هر کجا که معدن پامیس یا اسکوریا باشد، می‌توان ماده اولیه سنگ پا را در آنجا فراهم نمود. اما پس از کمی تغییرات و فرآوری مختصر پوکه معدنی، سنگ پا تولید می‌شود. نکته حایز اهمیت جنس سنگ پا است. برخی از انواع پومیس سفید و رنگ روشن، با آنالیز فیزیکی و شیمیایی خاص خود، نرم‌تر و لطیف تر هستند. این نوع سنگ پا در بازار خارجی محبوبیت بیشتری دارد. زیرا به علت نرمی و لطافت سنگ پامیس برخی از انواع فرآوری شده و صیقل داده شده برای پوست بدن مصارف مختلفی دارد. اما فراموش نکنید سنگ پای اسکوریا هرگز برای پوست بدن مناسب نیست. درباره ارتباط پوکه معدنی و سنگ پا

سنگ پا چیست

مثل همیشه اول سراغ تعریف سنگ پا می‌رویم. دانش نامه ارزشمند ویکی پدیا. ویکی پدیا سنگ پا را را نوعی سنگ آذرین سرد شده حاصل از گدازه‌های آتشفشانی تعریف کرده است. چرایی نامیدن سنگ پا را اینطور بیان می‌کند: سنگ پا وسیله‌ای برای زدودن لایه‌های مرده‌ی پوست پاشنه پا است. این وسیله قدرت سایندگی بالایی دارد. در گذشته تنها از چنین سنگ‌های آذرینی که متخلخل بوده پامیس استفاده می‌شد. اما امروزه انواع پلاستیکی آن نیز موجود است.

نام علمی سنگ پا چیست

نام علمی سنگ پا سیاه را می‌توان اسکریا نامید. scoria از زبان یونانی آمده است. سنگ پای سفید و رنگ روشن در بازار ایران موجود است. اما عموما این نوع سنگ پاها از معادن خارج از کشور تهیه و تولید می‌شود. از لحاظ ظاهری و جنس بسیار متفاوت تر از سنگ پای اسکوریا است. در گذشته صحبت کردیم پامیس و اسکوریا از نظر ساختار و مواد اولیه با هم متفاوت هستند. اسکوریا در داشتن حفره‌های بزرگتر و دیواره‌های ضخیم‌تر از پامیس متمایز است. این تفاوت به احتمال زیاد به میزان چسبندگی یا ویسکوزیته ماگما در سطح پایین‌تری از زمین برمی‌گردد. نتیجه این اختلاف باعث افزایش حباب و منتشر شدن هوا در داخل ماگما و انفجار حاصل از فشار آن می‌شود.

فواید سنگ پا چیست

فواید سنگ پا کشیدن بیشتر از مضرات آن است. اما فراموش نشود در استفاده از آن باید احتیاط کرد.

 1. استفاده از سنگ پا در ناحیه کف پا سبب می‌شود مواد زاید و سلول‌های مرده پوست را از سطح پوست پا خارج کند.
 2. زیبایی و لطافت پوست پاشنه پا با استفاده از سنگ پا چند برابر می‌شود.
 3. درد و خستگی کف پا را با ماساژ دورانی کم می‌کند.
 4. سردرد را کم کرده.
 5. دردهای سیاتیکی را کاهش داده.
 6. معده درد را کاهش می‌دهد.
 7. چرک و مواد زاید پا را از بین می‌برد.
 8. از بین بردن ترک کف پا با کمک سنگ پا از بین می‌رود.
 9. بیماران مبتلا به دیابت نوع دو می‌توانند از سنگ پا برای کاهش ترک پا استفاده کنند. اما پیشنهاد می‌کنم نظر پزشک معالج خود را نیز جویا شوند.

در ایران عمده معادن پوکه سیاه یا قهوه‌ای در قروه کردستان است. امروزه نیز مواد اصلی سنگ پا از معادن قروه تهیه می‌شود. اما برای استفاده از پوکه معدنی سنگ پا می‌توان از هر نوع پوکه معدنی مانند پامیس سفید و پامیس پوزولانی استفاده کرد. چه بسا بسیاری از انواع سنگ پا با جنس پامیس سفید و انواع پوزولانی از خارج کشور وارد می‌شود.  

آیا سنگ پا یک پوکه معدنی است؟

در پاسخ به این پرسش می‌توان اضافه کرد، بله. از دیرباز در طب سنتی ایرانی سنگ پا مورد توجه طبیبان بوده است. در روم باستان نیز به کاربرد پوکه معدنی توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

جنس سنگ پا در پوست های حساس چه تاثیری دارد؟

نکته حایز اهمیت جنس سنگ پا است. برخی از انواع پومیس سفید و رنگ روشن، با آنالیز فیزیکی خاص، نرم‌تر و لطیف تر هستند. این نوع سنگ پاها اغلب وارداتی هستند و محبوبیت بیشتری دارد. زیرا به علت نرمی و لطافت سنگ پامیس برخی از انواع فرآوری شده و صیقل داده شده برای پوست بدن مصارف مختلفی دارد. اما فراموش نکنید سنگ پای اسکوریا هرگز برای پوست صورت و بدن مناسب نیست.

سنگ پا چیست؟

سنگ پا نوعی سنگ آذرین سرد شده حاصل از گدازه‌های آتشفشانی است. چرایی نامیدن سنگ پا را اینطور گفته می‌شود که سنگ پا وسیله‌ای برای زدودن لایه‌های مرده‌ی پوست پاشنه پا است. این وسیله قدرت سایندگی بالایی دارد.

فایده سنگ پا چیست؟

استفاده از سنگ پا در ناحیه کف پا سبب می‌شود مواد زاید و سلول‌های مرده پوست را از سطح پوست پا خارج کند.

قیمت پوکه معدنی کلیک کنید  
4.7/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا