پامیس

نمودار آنالیز شیمیایی

نمودار آنالیز شیمیایی محصولات معدنی هر شرکت معدنی منحصر به خود است. هیچ وقت نمی‌توان درباره هر نوع پومیس یا اسکوریا یک ویژگی واحد را به پوکه معدنی نسبت داد. در این مطلب به مشخصات و ویژگی‌های پوکه معدنی سبکدانه کانیار می‌پردازیم.

پوکه معدنی پوزولانی کانیار بارها و بارها توسط دانشگاه‌های کشور مورد آزمایش قرار گرفت. خوشبختانه داده‌های دریافتی حاکی از موفقیت در تولید این ماده معدنی است.

پودری پوزولانی سبکدانه کانیار در آزمایشات خاک، کشاورزی و جایگزین خاک، افزودنی مناسب خاک، جوابگوی تحقیقات شده است. تولید بتن خودمتراکم، بتن سبک و آجر غیر کوره‌ای و تحقیقات بسیار دیگر موفق و پیروز شده است.

نمودار آنالیز شیمیایی پوکه پوزولان سبکدانه کانیار

نمودار آنالیز شیمیایی پوکه پوزولان سبکدانه کانیار و آنالیز شیمیایی آن در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور صورت گرفته است. تحقیقات آزمایشگاهی و تجربی انجام شده پوکه پوزولان سبکدانه کانیار به خصوص پودری پوزولان کانیار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار مطابق با تعاریف و طبقه‌بندی استاندارد ملی ایران مطالعه شده است. این ماده معدنی به شماره 16096 “سبکدانه پومیس ” در دو تیپ پودری و سبکدانه بررسی شد.

پودری پوزولان ( مورد مصرف در عمل آوری داخلی بتن مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 20584) و دانه بندی (سبک دانه مورد مصرف در بتن سازه‌ای مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره  4985 و مبحث 9 مقررات ملی ساختمان ) طی آزمایشات تجربی در موارد زیر کاربرد دارد:

  • قابلیت استفاده در ساخت قطعات پیش ساخته بتنی (با مقاومت فشاری 28 روزه 28 مگاپاسکال با وزن مخصوص 1800 )،
  • فوم بتن
  • ساخت بلوک
  • فیلر در بتن خودتراکم

برای مطالعه تحقیق علمی این مقاله را بخوانید: بررسی استفاده از پوکه پوزولان کانیار در آجر غیر کوره‌ای

با توجه به ویژگی پوزولانی طبیعی پوکه معدنی کانیار می‌توان گفت: مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3433 و تحقیقات صورت گرفته؛ کاربرد عمده‌ی پودری پومیس پوزولان کانیار از قرار زیر است:

پودری پوزولانی کانیار در بتن خودتراکم و بتن پیش ساخته صرفه اقتصادی را با کاهش مدت دوره نگهداری رطوبتی به همراه دارد.

لازم به ذکر است شاخصه پوزولانی این ماده مطابق با ASTM C618  رده‌یN  می‌باشد.

دریافت قیمت پوکه معدنی

در صورت تمایل به خرید و یا درخواست نمونه با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

09144974210

امتیاز شما برای این مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا