پامیس

درباره پوکه

درباره پوکه در منابع آموزشی و اینترنتی فارسی مباحث زیادی یافت نمی‌شود. البته مطالب عمومی به کرات در دسترس است. اما متاسفانه برخی از سایت‌های غیر آموزشی اطلاعات درست و علمی در اختیار مصرف کنندگان قرار نمی‌دهند. امیدواریم در این راستا بتوانیم گامی هر چند کوچک در جهت مثبت برداریم.

درباره پوکه

درباره پوکه در مقاله پامیس چیست یا پوکه معدنی چیست بطور کامل توضیح دادیم. در پست امروز درباره پوکه پوزولان سبکدانه کانیار توضیحاتی را ارایه می‌کنیم.

همانطور که در گذشته مطرح شده پومیس شیشه سیلسی و حفره‌داری است. این سنگهای سبک از جمله سنگ‌های آذرین بیرونی حاصل آتشفشان‌ می‌باشد.

دانه‌های درشت‌تر پوکه به رنگ‌های سفید، خاکستری، صورتی، زرد یا قهوه‌ای دیده می‌شود. دانه‌های ریزتر از دو میلی متر را پومیسیت. به دانه‌های بزرگتر پومیس یا پوکه معدنی می‌گویند.

به دلیل ترکیب پومیس و پومیسیت مقدار بیشتری گاز و بخار آب در آن موجود است. در نتیجه حجم پومیس‌ها نسبت به وزن‌شان خیلی بیشتر است. معمولا وزن مخصوص پوکه معدنی کمتر از یک کیلوگرم بر متر مکعب است.

دریافت قیمت پوکه معدنی

درباره پوکه پوزولان سبکدانه کانیار

پامیس پوزولان سبکدانه کانیار نوعی از پوکه معدنی است. اما این ماده معدنی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به پوکه معدنی اسکوریا یا پوکه سفید دارد. برخلاف رنگ سیاه یا قهوه‌ای پوکه قروه، پومیس کانیار رنگی خاکستری مایل به سفید دارد. در تولید بتن‌های رنگ روشن یا دیوارهای پیش ساخته کاربرد دارد. در آزمایشگاه‌ها سرآمد دیگر انواع پوکه معدنی در کشور است. میزان تخلخل و فشردگی آن نسبت به اسکوریا کمتر بوده. در نتیجه از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است.

درباره پوکه پوزولان سبکدانه کانیار بهتر است یادآور شویم، نسبت به پوکه معدنی تبریز آهک فعال ندارد. پس تجزیه ناپذیر و ضد موریانه است. برخلاف پوکه قروه که با سیمان به تنهایی ترکیب خوبی ندارد. پس اکثر بلوک سازان را وادار می‌کند تا از ماده معدنی ترکیبی دیگر استفاده کنند. پامیس پوزولان سبکدانه کانیار اختلاط بسیار عالی با سیمان دارد. در تولید قطعات سبک پوکه معدنی کانیار مصرف سیمان را به مقدار زیادی کم می‌کند.

درباره انواع سایز پوکه معدنی سبکدانه کانیار

درباره انواع سایز پوکه معدنی سبکدانه کانیار می‌توان چنین گفت: همانطور که قبلا اشاره شد انواع سایز پوکه معدنی کانیار بر طبق نوع و ویژگی دانه‌ها تنظیم شده است. بر اساس تجربه و تقاضای بازار تصمیم گیری می‌شود. همچنین خاصیت پوزولانی پوکه معدنی کانیار، سایزبندی دانه‌های پوکه معدنی از ریزترین به درشت‌ترین با کمک دستگاه‌های جداسازی، تقسیم بندی شده. شایان ذکر است به دلیل حجم متفاوت دانه‌ها در سایزهای مختلف و آنالیز شیمیایی و خاصیت پوزولانی این پوکه معدنی اندازه‌ها در ابعاد مختلف تنظیم شده است.

امتیاز شما برای این مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا