پوکه صنعتی همانطور که از نامش پیداست حاصل تولید و فرآوری مواد در محیط صنعتی است. این ماده در کارخانه‌های صنعتی تولید شده. به عنوان سبکدانه رسی منبسط شده در برخی از کارخانه‌های ایران به تولید می‌رسد.

پوکه صنعتی

یکی از معروفترین این کارخانه‌ها با برند لیکا معروف است. پوکه صنعتی در این کارخانه از انبساط خاک رس در کوره‌های گردان با دمای بالای 1200 سانتیگراد تهیه می‌شود. پوکه لیکا بدلیل تولید کارخانه‌ای آن به شکل مدور و گرد است. سطح بیرونی آن زبر است. بخش داخلی این پوکه دارای بافت سیاه رنگ یا قهوه‌ای است.

 

پوکه صنعتی به صورت فله جهت شیب بندی بام ساختمان‌ها استفاده می‌شود. به عنوان پرکننده در کف سازی‌ها. به عنوان ماده اولیه جهت تولید قطعات بتنی سبک. عایق و هم چنین پانل‌های غیر بار مخصوصا” در دیوار کاربرد دارد.

بطور خلاصه می‌توان اشاره کرد، کاربرد پوکه منبسط شده در کشاورزی، ساختمان و نساجی همانند پوکه معدنی مورد استقبال بازار قرار گرفته است.

در تولید این نوع پوکه ماده اولیه خاک رس مورد استفاده قرار می‌گیرد. بصورت گل رس وارد کوره‌های مخصوص شده. گل رس در دمای حرارتی بالا قرار گرفته و گازهای ایجاد شده دانه‌ها را منبسط می‌کند. نهایتا مصالح سرد شده. حباب‌ هوا فضای خالی را پرکرده و سطح آن سخت می‌شود.

از مهمترین ویژگی‌های پوکه لیکا وزن کم، هدایت حرارت پایین، افت صوتی مناسب، مقاوم در برابر آتش، پردوام و پایدار در برابر تغییرات شیمیایی است.

در صورت تمایل به خرید از این محصول با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

زارع :  09144974210 _ 09113771257_09117709407