پامیس

پوکه معدنی سایز ماسه‌ای و ویژگی های آن

پوکه معدنی سایز ماسه‌ای یا پودری جزء یکی از تولیدات عمده معادن پومیس است. نام دیگر این نوع محصول فیلر filler است. در گذشته درباره پوکه معدنی چیست توضیح دادیم. همانطور که از نام انگلیسی فیلر پیداست به معنی پرکننده است. حال آنکه در مورد اندازه این ماده معدنی هر معدن سایز مختص خود را دارد. زیرا دستگاه‌های دانه بندی با توجه به سیاست گذاری و میزان تقاضای بازار و … توسط هر مدیر معدن تنظیم می‌شوند.

پوکه معدنی سایز ماسه‌ای کاربردهای متفاوتی دارد. ویژگی‌هایی که بسته به آنالیز شیمیایی و فیزیکی آن پوکه و معدن انواع پوکه معدنی سایز پودری را از هم متمایز می‌کند. در ادامه درباره این مطالب بیشتر توضیح داده می‌شود.

ویژگی پوکه معدنی سایز ماسه‌ای

ویژگی پوکه معدنی سایز ماسه‌ای هر معدن با دیگر معادن متفاوت است. انواع سایز پوکه معدنی در اندازه ماسه‌ای یا پودری در برخی معادن 0-5 و یا 0-6 است. در معدن سبکدانه کانیار پوکه معدنی این سایز 0-3 تنظیم شده است. از جمله ویژگی مهم این دانه‌‌های ریز و پرکاربرد اختلاط مناسب آن با پوکه معدنی است. زیرا به راحتی جایگزین مناسبی برای ماسه است.

پوکه معدنی ماسه‌ای سبکدانه کانیار

پوکه معدنی ماسه‌ای سبکدانه کانیار با سایزبندی 0-3 در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌گیرد. این سایز بندی در گروه فرآور صنعت سبکدانه کانیار با نام پودری پوزولان سبکدانه کانیار نامگذاری شده است. پومیس سبکدانه کانیار به دلیل خاصیت پوزولانی آن یک مکمل‌ و افزودنی خوبی برای سیمان محسوب می‌شود.

پوکه معدنی سایز ماسه‌ای سبکدانه کانیار به دلیل دانه‌های بیش از اندازه پودری شکل و جذب آب بالا به عنوان جایگزین مناسب برای خاک است. در واقع در حال حاضر به عنوان خاک ارگانیک برای رشد گیاهان آبزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قابل توجه تولیدکنندگان و مهندسین در کارگاه های تولیدی ، محصول پودری پوزولان تولید شده در معدن به دلیل وزن بسیار کم نسبت به ماسه معمولی (شسته/رودخانه ای) مورد استفاده قرار می‌گیرد. آمیزش خوب با سیمان دارد. در مصرف بهینه سیمان در کارگاه های ساخت بتن، بلوک زنی(دیواری/سقفی) کاربرد دارد. همچنین به عنوان پرکننده سطوح لوله کشی‌های ساختمانی ، ساخت انواع موزاییک و پازل های خیابانی و.. نیز قابل استفاده می باشد.

دریافت قیمت پوکه معدنی

نقش پوکه معدنی سایز پودری سبکدانه کانیار در کشاورزی

1- اصلاح سیستم هوادهی و آب دهی خاک

2- قدرت نگهداری آب و مواد غذایی در خود و تغذیه مداوم گیاه

3- دارا بودن ph خنثی (5/7-5/6) و عدم اختلال در رشد طبیعی گیاه

4- عدم ایجاد تغییر ناگهانی در خاک

5- استریل بودن از نظر بهداشتی و جلوگیری از اثرات منفی گیاهان هرز و حشرات موذی

6- دارا بودن ترکیبی مشابه ترکیب شیمیایی مواد تشکیل دهنده خاک و عدم ایجاد اختلال در ساختمان خاک

7- نفوذ و پخش یکسان اَب در خاک در حضور

8- بهبود عمل تهویه خاک در حضور پومیس

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنم فیلر و افزودنی بتن در آیین نامه بتن ایران را بخوانید.

 

امتیاز شما برای این مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا