بلوک

انواع بلوک سبک معدنی و سیمانی و لیکا و هلبکس

امروزه شاهد تنوع زیادی در انواع بلوک سبک هستیم. بلوک‌های گازی و صنعتی به نام‌های مختلف در بازار تولید می‌شود. در پست امروز به برخی از بلوک‌های سبک اشاره می‌شود. در صورتی که تمایل داشته باشید با محصولات سبکدانه کانیار تولید بلوک داشته باشید با ما در تماس باشید.

انواع بلوک سبک

انواع بلوک سبک را با استفاده از پودری پوزولان سبکدانه کانیار می‌توان تولید کرد. کافیست یک بار خرید نمایید و آزمایش کنید. انواع بلوک سبک را با معرفی بلوک‌های سیمانی، هبلکس، گچی، و … ادامه می‌دهیم.

بلوک  سیمانی

بلوکهای سیمانی در ساختمان سازی برای ساخت دیوار و سقف استفاده می‌شود. اندازه و سایز بلوک سیمانی متفاوت است. معمولا هر کارگاه بلوک زنی با توجه به نیاز مشتری سایزهای خاصی را تولید می‌کنند. اما اخیرا بر طبق سازمان نظام مهندسی  و استاندارد ملی معمولا اندازه و ضخامت ثابتی برای انواع بلوک سیمانی در نظر گرفته شده است.

مواد تشکیل دهنده‌ی بلوک سیمانی معمولا سیمان پرتلند، شن، ماسه، آب به روش ریخته‌گری استفاده می‌شود.

بلوک‌های سبک گچی

بلوک‌های گچی در بازار انواع مختلفی وجود دارد. برخی از این بلوکها ابعاد خاصی دارند. در برخی از موارد نقش دیوار پیش ساخته دارند. این بلوک‌ها به شکل مکعب مستطیل و دارای سطح کاملا صاف و موازی همدیگر هستند. دارای فاق و زبانه بوده و به راحتی این بلوک‌ها در حین کارگذاری در هم قرار می‌گیرند. ملات بین آنها چسب مخصوصی است که از مخلوط گچ می‌باشد.

این نوع بلوک‌ها را می‌توان با استفاده از مواد رنگی مطابق با الزامات این استاندارد، رنگی تولید کرد. برای اینکه اختلاف نوع تولید و کاربرد انواع بلوک گچی را از یکدیگر تمیز بدهند آنها را با رنگهای مختلف تولید می‌نمایند. (منبع: خلاصه‌ای از سایت کارگشا)

بلوک‌های فوم سقفی 

فروش انواع بلوک سبک
فروش انواع بلوک سبک

بلوک‌های فوم سقفی یا پلی استایرن از جمله تولیدات سبک ساختمانی است. اخیرا این نوع بلوک به دلیل وزن سبک آن در ساختمان‌های بلند و مراکز تجاری و برج‌ها مورد استقبال انبوه سازان قرار گرفته است. وزن بلوک‌های پلی استایرن معمولا 15 کیلوگرم است. (منبع سایت پولاد کف)

بلوک سبک سفالی

بلوک سفالی
بلوک سفالی

بلوک سفالی با نام آجرهای رسی نیز معروف هستند. مواد تشکیل دهنده‌ی این نوع بلوک خاک رس و آب است. بلوک‌های سفالی در قالب‌های سوراخ‌دار تولید می‌شوند. در بخش‌های غیرباربر ساختمان کاربرد دارد.

بلوک سفالی در انواع دیواری و سقفی تولید و مورد مصرف قرار می‌گیرد. سطح بلوک‌های سقفی شیاردار است. علت آن بالا بردن میزان چسبندگی با بتن است. این نوع بلوک‌ها در کارخانه تولید شده. رنگ آن یکنواخت و یکسان است. وزن این بلوک‌ها بین 3 تا 10 سانتی متر است. یکی دیگر از انواع بلوک سبک هبلکس است.

بلوک سبک هبلکس

بلوک هبلکس
بلوک هبلکس

بلوک هبلکس از نوع بتن متخلخل است. برای دیوارهای داخلی از ضخامت ۱۰ سانتی‌متر و دیوارهای اطراف از ضخامت ۱۵ سانتی‌متر استفاده می‌شود. در بازار بلوک سبک ساختمانی هبلکس به دو نوع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی موجود است. البته بلوک غیر اتوکلاوی ارزان‌تر است. بنابراین کیفیت آن به مراتب پایین‌تر از نوع بلوک اتوکلاو شده است. مقاومت فشاری بالا و وزن کم از مزایای بلوک هبلکس است.

بلوک سبک لیکا 

بلوک لیکا
بلوک لیکا

بلوک لیکا یکی دیگر از انواع بلوک سبک است. در این نوع بلوک به جای سنگدانه‌های طبیعی از دانه‌های لیکا استفاده شده است. دانه لیکا یا پوکه صنعتی از رس منبسط شده ساخته شده است.

بلوک های سبک لیکا از مهمترین فرآورده های لیکا در ایران است. این بلوک‌ها از مخلوط سیک‌دانه با سیمان و آب به دست می‌آید. برای حفظ سبکی این قطعات، ریزدانه طبیعی از بتن حذف شده. محصول نهایی دارای تخلخل بالاتری نسبت به بتن نیمه سبک می‌شود.

وزن فضایی بلوک‌های بتنی دانه سبک اغلب کمتر از 1100 کیلو گرم بر متر مکعب است. مقاومت این بلوک‌ها حداقل 30 کیلو گرم بر سانتی‌متر مربع است. در صورت نیاز، با طرح اختلاط مناسب می توان به مقاومت‌هایی تا 100 کیلو گرم بر سانتی‌متر مربع نیز رسید.

بلوک لیکا در دو شکل توپر و توخالی برای کاربرد در دیوار و سقف تولید می گردد. ضخامت جداره بلوکهای توخالی برای بهره‌گیری بیشتر از ویژگی‌های عایق کاری آنها بیش از بلوک‌های سیمانی معمولی است.

این افزایش به خاطر وزن بسیار کم بتن مصرفی اثر چندانی بر وزن نهایی بلوک ندارد. بلوک‌های لیکا در انواع مختلف دیوارهای پیرامونی و تیغه‌ای تولید شده.

بلوک لیکا دارای کاربرد‌های گسترده‌ای در انواع دیوارهای پوشش خارجی، جدا کننده، نما ،دو جداره، عایق، ضد آتش و نیز سقف‌های سبک بتنی (تیرچه و بلوک ) می‌باشند. (خلاصه از سایت لیکا)

پیشنهاد مطالعه: کاربرد پوکه معدنی چیست؟

بلوک سبک معدنی 

درباره انواع بلوک معدنی سبک
درباره انواع بلوک معدنی سبک

بلوک سبک معدنی از انواع بلوک سبک است. ارتباط زیادی بین محتوی سیمان بتن پومیس سبک و مقاومت فشاری آن برقرار است. نظر به اینکه سیمان دارای وزن مخصوص بیشتری نسبت به سنگدانه پومیس و آب می‌باشد، برای سنگدانه خاص با افزایش چگالی مقاومت هم افزایش می‌یابد.

هر اندازه که مقاومت در بتن سبک پامیس بیشتر باشد به مقادیر بسیار بیشتری از سیمان نیاز خواهد داشت.

بلوک سبک معدنی علاوه بر کاهش وزن ساختمان، عایق صوتی و گرمایی مناسب نیز می باشد. در بسیاری از کشورهای دنیا برچسب نیازهای مختلف و مطابق با استانداردها و قوانین ملی در مورد ساختمان سازی بلوک‌هایی با ابعاد و انواع مختلف ساخته شده‌اند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار مطابق با تعاریف و طبقه‌بندی استاندارد ملی ایران مطالعه شده است. این ماده معدنی به شماره 16096 “سبکدانه پومیس ” در دو تیپ پودری و سبکدانه بررسی شد.

پودری پوزولان ( مورد مصرف در عمل آوری داخلی بتن مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 20584) و دانه بندی (سبک دانه مورد مصرف در بتن سازه‌ای مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 4985 و مبحث 9 مقررات ملی ساختمان ) طی آزمایشات تجربی در موارد زیر کاربرد دارد:

  • قابلیت استفاده در ساخت قطعات پیش ساخته بتنی (با مقاومت فشاری 28 روزه 28 مگاپاسکال با وزن مخصوص 1800 )،
  • فوم بتن
  • ساخت بلوک
  • فیلر در بتن خودتراکم

با توجه به ویژگی پوزولانی طبیعی پوکه معدنی کانیار می‌توان گفت: مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3433 و تحقیقات صورت گرفته؛ کاربرد عمده‌ی پودری پومیس پوزولان کانیار از قرار زیر است:

  • پودری پوزولانی کانیار در بتن خودتراکم و بتن پیش ساخته صرفه اقتصادی را با کاهش مدت دوره نگهداری رطوبتی به همراه دارد.
  • لازم به ذکر است شاخص پوزولانی این ماده مطابق با ASTM C618 رده‌یN می‌باشد.

 

در تولید بلوک سبک سبکدانه کانیار مقاومت فشاری بسیار بالا و وزن مناسب از مزایای بلوک معدنی کانیار است.

خرید انواع بلوک سبک

حال که با انواع بلوک سبک آشنا شدیم و بین آنها مقایسه ایی انجام دادیم وقت آن است که برای سازه های خود بهترین بلوک سبک را انتخاب نماییم.

برای خرید دانه‌های پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار برای تولید بلوک معدنی با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

      09144974210                         09120386287

5/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا