بلوک

قیمت بلوک پوکه‌ای

قیمت بلوک پوکه‌ای در هر کارخانه یا کارگاه تولیدی متغیر است. بسته به مقاومت و وزن بلوک، تولیدکننده قیمت‎های مختلفی را ارایه می‌کند. همانطور که در پست‌های قبلی توضیح دادیم، بلوک سبک به بلوک‌هایی گفته می‌شود که چگالی آن نهایتا 1700 کیلوگرم بر متر مکعب باشد. یک بلوک سبک چه اختلاطی دارد؟

قیمت بلوک پوکه‌ای

قیمت بلوک پوکه‌ای چطور محاسبه می‌شود؟ سبکدانه‌های ساخت بلوک پوکه‌ای از جمله دانه‌هایی مانند پوکه معدنی، رس منبسط، پرلیت و … می‌باشد. البته گاهی این سبک دانه‌ها مخلوطی از هر دو است. سبک دانه‌های ساخت بلوک سبک می‌تواند هر نوع سبکدانه پایه معدنی یا سنگدانه‌ای که بلوک ساخته شده با آن بتواند الزامات استاندارد را برآورده سازد، قابل استفاده است. همچنین ترکیبی از سبک دانه‌های معدنی و آلی نیز در ساخت بلوک‌های سبک استفاده می‌شود. قیمت بلوک پوکه‌ای نیز بر مبنای اختلاط و نوع بلوک در هر کارخانه محاسبه می‌شود.

 

استفاده از مواد افزودنی مانند آهک ساختمانی، پودر سنگ، افزودنی‌های شیمیایی، مواد رنگدانه برای دستیابی به ویژگی‌های کاربردی خاص مجاز است، به شرط آن که بلوک‌های سبک پوکه‌ای مطابق استاندارد باشد. برای تعیین قیمت در کارخانه تولیدی توجه به برخی از مسایل مهم است. در ادامه به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

  • لازم به ذکر است، ابعاد بلوک سیمانی پوکه‌ای بنا به سفارش خریدار تعیین می‌شود. و بر اساس اندازه اسمی اعلام شده از سوی تولیدکننده، روداری در هر بعد باید در محدوده روادار فوق‌الذکر باشد.
  • مقاومت فشاری بلوک‌های سیمانی سبک بر اساس سطح خالص بلوک اندازه گیری می‌شود.
  • خشک کردن بلوک‌های سیمانی سبک که در ساخت آنها از سبک دانه آلی استفاده شده است باید در گرم خانه به مدت 48 ساعت نگهداری شود. میزان دمای گرمخانه حداکثر 60 درجه سلسیوس است. بلوک باید طی این مدت و دما در گرمخانه بماند تا به به وزن ثابت برسد.

برای یافتن قیمت مناسب بلوک پوکه‌ای با شماره‌های زیر تماس حاصل بفرمایید.

09144974210

برای تولید بلوک سبک پوکه‌ای استفاده از دانه‌های سبکدانه کانیار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پومیس پوزولانی سبکدانه کانیار چیست

پومیس پوزولانی سبکدانه کانیار نوعی از پوکه معدنی است. اما این ماده معدنی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به پوکه معدنی اسکریا یا پوکه سفید دارد. برخلاف رنگ سیاه یا قهوه‌ای پوکه قروه، پومیس سبکدانه کانیار رنگی خاکستری مایل به سفید دارد. در تولید بتن‌های رنگ روشن یا دیوارهای پیش ساخته در آزمایشگاهها سرآمد دیگر انواع پوکه معدنی در کشور است. میزان تخلخل و فشردگی آن نسبت به اسکوریا کمتر بوده. در نتیجه از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است. نسبت به پوکه معدنی تبریز آهک فعال ندارد. پس تجزیه ناپذیر و ضد موریانه است. برخلاف پوکه قروه که با سیمان به تنهایی ترکیب خوبی ندارد و اکثر بلوک سازان را وادار می‌کند تا از ماده معدنی ترکیبی دیگر استفاده کنند؛ پامیس پوزولان سبکدانه کانیار اختلاط بسیار عالی با سیمان دارد. در تولید قطعات سبک پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار مصرف سیمان را به مقدار زیادی کم می‌کند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

امتیاز شما برای این مقاله

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. باسلام
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    کانیار فرموده اید در مطلب بالا من متوجه نشدم کانیار چیست اگر برایم توضیح دهید ممنون می شوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا