پامیس

انواع سایز پوکه معدنی

انواع سایز پوکه معدنی بر طبق چه مواردی تقسیم بندی می‌شود؟ امروز قصد دارم درباره سایزبندی پوکه معدنی مطالبی را ارایه دهم. انواع سایز پومیس بر حسب چه عواملی مشخص می‌شود؟ پاسخ به سوالات فوق را در ادامه بخوانید.

انواع سایز پوکه معدنی در معادن پوکه

انواع سایز پوکه معدنی در معادن پوکه متفاوت است. معمولا در یک معدن پوکه بر حسب نوع ماده معدنی، حجم و اندازه دانه‌ها، دستگاه‌های دانه بندی در سایزهای مختلف تنظیم می‌شود. از جمله سیستم‌های دانه بندی برای تعیین انواع سایز پومیس، سرندهای صنعتی است. با تنظیم مش و توری‌های مخصوص با سایزهای مختلف اندازه دانه‌ها مشخص می‌شود.

معمولا انواع سایز پوکه معدنی در معادن پوکه تا حدودی شبیه به هم هستند. دانه بندی پومیس در معادن بیشتر بر حسب نیاز مشتری و تقاضای بازار تنظیم می‌شود. در معادن مختلف یا انبارهای فروش سایزبندی پوکه معدنی در اندازه‌های زیر است:

پوکه معدنی ماسه‌ای

پوکه معدنی ماسه‌ای بدین جهت ماسه می‌نامند که دانه‌های بسیار ریز به ابعاد 0 – 5 میلیمتر هستند. البته برخی از معادن ابعاد مختلف دیگری مثل 0-7 یا 0-3 را به پوکه معدنی ماسه‌ای اختصاص می‌دهند.

در واقع خاکه یا ماده معدنی پودری شکل، حاصل از سرد شدن مواد مذاب آتشفشانی است. که پس از سرد شدن در بین دانه های بزرگتر به جای می‌ماند. این مواد ماسه‌ای حاصل از
بسته به پروژه‌های مختلف این ابعاد گاهی قابل تغییر هستند.

پوکه معدنی عدسی

پوکه معدنی عدسی همانطور که از نامش پیداست به اندازه و ابعاد عدس است. البته دانه‌ها در این سایز متغیر است. مثلا در معادن پوکه کشور ابعاد 3-7 یا 3-9 یا 3-12 را برای پوکه معدنی عدسی تعیین می‌کنند.

پوکه معدنی نخودی

پوکه معدنی نخودی به ابعاد 5-12 است. اندازه این دانه کمی بزرگتر از پوکه عدسی است. کاربرد این دانه بر حسب نیاز مشتری متفاوت است. این دانه‌ها در تولید بلوک‌ها در موارد زیادی برای شیب بندی یا کف سازی ساختمان استفاده می‌شود.

پوکه معدنی فندوقی

پوکه معدنی فندوقی بستگی به نوع هر پروژه کاربرد مخصوص خود دارد. انواع سایز پوکه معدنی فندوقی در معادن مختلف مثل پوکه معدنی قروه 10 – 20 میلیمتر است. کاربرد پوکه فندوقی در شیب بندی و کشاورزی بسیار دیده می‌شود.

پوکه معدنی مخلوط

پوکه معدنی مخلوط همانطور که از نامش مشخص است از مخلوط دو نوع سایز بندی تولید می‌شود. معمولا انواع دانه‌ها با سایزهای مختلف در پوکه معدنی مخلوط دیده می‌شود.

دریافت قیمت پوکه معدنی

انواع سایز پوکه معدنی در معادن سبکدانه کانیار

انواع سایز پوکه معدنی در معادن سبکدانه کانیار همانطور که پیش تر اشاره شد بر طبق نوع و ویژگی دانه‌ها تنظیم شده است. بر اساس تجربه و تقاضای بازار، همچنین خاصیت پوزولانی پوکه معدنی کانیار، سایزبندی دانه‌های پوکه معدنی از ریزترین به درشت‌ترین با کمک دستگاه‌های جداسازی، تقسیم بندی شده. شایان ذکر است به دلیل حجم متفاوت دانه‌ها در سایزهای مختلف و آنالیز شیمیایی و خاصیت پوزولانی این پوکه معدنی اندازه‌ها در ابعاد زیر تنظیم شده است. البته به اطلاع می‌رساند در صورت تقاضای انبوه پوکه معدنی در اندازه‌های متفاوت و موردنیاز از سوی مشتریان، مدیریت معدن خط تولید مجزا راه‌اندازی می‌کند تا دانه‌ها مخصوص هر مشتری تولید شود.

پوکه معدنی پودری پوزولانی سبکدانه کانیار

انواع سایز پومیس پوزولان

پوکه معدنی پودری پوزولانی سبکدانه کانیار به دلیل کاربرد ویژه و ارزشمند بودن آن در صنعت و کشاورزی یکی از پرطرفدارترین محصولات تولیدی از محصولات سبکدانه کانیار است. پوکه معدنی پودری سبکدانه کانیار در ابعاد 0-3 تنظیم شده است. به دلیل خاصیت پوزولانی، این محصول به عنوان افزودنی بسیار ارزشمند برای تولید ملات بتن کاربرد دارد. به جرات می‌توان گفت کاربرد پوکه معدنی را با معرفی پوکه معدنی پودری سبکدانه کانیار معرفی نمود. این محصول آمیزش بسیار خوبی با سیمان دارد. مقاومت بالایی به بتن می‌دهد. وزن بسیار پایینی نسبت به ماسه دارد. موارد مصرف گوناگون پودری پوزولانی کانیار این ماده معدنی را از دیگر انواع سایز پوکه معدنی متمایز کرده است.

پوکه معدنی پودری سبکدانه کانیار به عنوان خاک ارگانیک و داشتن PH خنثی در حال حاضر در بسیاری از پروژه‌های کشاورزی و صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است.

پوکه معدنی عدسی سبکدانه کانیار

پومیس پوزولان سایز عدسی

پوکه معدنی عدسی سبکدانه کانیار در ابعاد 3-12 در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. این دانه به دلیل خاصیت پوزولانی و مقاومت فشاری بسیار بالا در تولید قطعات سبک ساختمانی کاربرد دارد. بلوک‌های سبک سقفی

پوکه معدنی مخلوط سبکدانه کانیار

پومیس پوزولان سایز نخودی بادامی مخلوط

پوکه معدنی مخلوط سبکدانه کانیار جهت کف سازی، شیب بندی ساختمان، مورد استفاده قرار می گیرد. منظور از مخلوط در این نوع دانه‌بندی پوکه معدنی سایزهای نخودی- بادامی با هم مخلوط هستند. سایز پوکه معدنی مخلوط سبکدانه کانیار 12-30 میلیمتر است. لازم به ذکر است، در مناطق مرطوب کشور به دلیل عدم انتقال رطوبت و نم در پایه‌ها و کف ساختمان، مصرف پوکه مخلوط سبکدانه کانیار گزینه بسیار مناسبی می باشد.

البته پوکه معدنی مخلوط سبکدانه کانیار شامل انواع مخلوط است: پوکه معدنی مخلوط پودری – عدسی و پوکه معدنی پودری – نخودی.

پوکه معدنی درشت دانه یا oversize سبکدانه کانیار

پوکه معدنی درشت دانه یا اور سایز سبکدانه کانیار همانطور که از نامش پیداست، شامل اندازه‌های بزرگ است. این اندازه حین جداسازی از تولید جداشده و در انواع سایز پومیس اور سایز برای عرضه به مشتریان آماده می‌شود. کاربرد پوکه معدنی درشت دانه سبکدانه کانیار در پل سازی، تونل سازی، سد سازی، تصفیه خانه های آب، استخرها، ساخت آبنماها و … با قابلیت کیفی بالایی به فروش می‌رسد.

بطور خلاصه می‌توان اشاره کرد انواع سایز پوکه معدنی در معادن و انبارهای فروش پومیس متفاوت است. سایزبندی دانه‌ها در هر معدن به این عوامل بستگی دارد: به میزان تقاضای مشتریان، کاربرد انواع دانه‌ها در بازار فروش، جنس و نوع پوکه معدنی، مقاومت فشاری و مشخصات فیزیکی پامیس، و دلایل بی شمار دیگری که با سیاست گذاری مدیریت هر معدن هم راستا می‌باشد. مدیریت شرکت فرآور صنعت سبکدانه کانیار با توجه به ویژگی پوزولانی و مشخصات آنالیز فیزیکی و شیمیایی پوکه معدنی سبکدانه کانیار، دانه‌‌بندی‌ ذکر شده در بالا را پیاده سازی کرده است.

 

4.8/5 - (18 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا