پامیس

سئوالات درباره پوکه معدنی

سئوالات درباره پوکه معدنی، بخش اول این سوالات در پست امروز ارایه می‌شود. در صورتی که سوال خاصی در مورد پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار دارید در انتهای صفحه نظرات خود را درج کنید. همکاران مشاور ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

سئوالات درباره پوکه معدنی

سئوالات درباره پوکه معدنی تنها بخش کوچکی از پرسش‌های مطرح شده از سوی کاربران است. در آینده تعداد بیشتری از پرسش به همراه پاسخ‌های مجزای هر یک ارایه خواهد شد.

پوکه معدنی در ایران در کدام مناطق وجود دارد؟

از آنجاییکه، پومیس و پوکه‌های معدنی وابسته به سنگ‌های پیروکلاستیک جوان هستند. با این که سنگ‌های پیروکلاستیک جوان در ایران برونزد گسترده دارند. ولی انباشتگی‌های شناخته شده پومیس و پوکه‌های معدنی در ایران بسیار ناچیزند. در حال حاضر برخی از مهمترین مناطق آتش‌فشانی در ایران شامل دماوند، سبلان، سهند، تفتان، تکاب، قروه، کرمان ساوه و … می‌باشد.

 

پوکه معدنی مشگین شهر از کدام قله آتشفشانی منشا می‌گیرد؟

آتش فشان سبلان، در شرق شهر اردبیل به ارتفاع 4811 متر است. در حقیقت خط تقسیم حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه و رودخانه ارس به شمار می‌رود. رشته کوه آتش فشانی خاموش سبلان از دره قره سو، در شمال شرقی اردبیل، آغاز می‌شود. در راستای خاوری-باختری درازای 60 کیلومتر و پهنای تقریبی 48 کیلومتر تا کوه قوشاداغ، در جنوب اهر، ادامه می‌یابد. مخروط آتش فشانی سبلان از نوع استراتوولکانوست که گدازه‌های آن گستره‌ای برابر با 1200 کیلومتر مربع را پوشانده‌اند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

پوکه معدنی سبکدانه کانیار از کدام منطقه از معادن قله‌های اتشفشانی ایران استخراج می‌شود؟

در نخستین جریان گدازه سبلان بر روی توف ها و کنگلومراهای الوار جای گرفته است. این بخش‌ها هم عرض نهشته‌های کواترنر پیشین حوضه مشکین شهر هستند. معدن پوکه معدنی سبکدانه کانیار در بخش شرقی مشگین شهر واقع شده است. این معدن در زمینه استخراج، تولید، دانه‌بندی و توزیع ماده معدنی فعالیت می‌کند.  مصرف کنندگان در حیطه سبک سازی ساختمان و تولید بتن سبک از این محصول استفاده می‌نمایند.

 

چرا خرید پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار به شما پیشنهاد می‌گردد؟

با توجه به اینکه پوکه معدنی پوزولانی ارزش بالایی در کشور دارد. می‌توان پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار را به عنوان ماده معدنی ارزشمندی  معرفی نمود. با معرفی آنالیز شیمیایی این محصول می‌توان کمک هرچند اندکی به پیشگامان سبک‌سازی و تولیدات بتنی پوزولانی در کشورمان ارایه نمود.

امتیاز شما برای این مقاله

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا