پامیس

طرح اختلاط پوکه ریزی

طرح اختلاط پوکه ریزی چگونه است؟ یکی از موارد استفاده از پامیس در ساختمان در بخش کف سازی و شیب بندی است. در این راستا پوکه معدنی در ایران به عنوان پرکننده محسوب می‌شود.

در طرح اختلاط پوکه ریزی برای کف سازی یا شیب بندی از پوکه معدنی و سیمان استفاده می‌شود.

قابل ذکر است، برای هر یک متر مکعب پوکه معدنی غیر پوزولانی 96 کیلو سیمان و پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار 50 کیلوگرم سیمان مصرف می‌شود.

به دلیل مزایای پوکه پوزولانی کانیار و آمیزش خوب با سیمان و حالت قلیایی بودن آن، مصرف سیمان به حداقل می‌رسد. همچنین قیمت تمام شده در نهایت برای مصرف کننده یا سازنده پایین‌ترین حد می‌رسد.

از طرفی استحکام و مقاومت بتن نسبت به دیگر انواع پوکه معدنی بیشتر می‌شود.

طرح اختلاط پوکه ریزی

از نظر نوع کاربری فضاهای مورد استفاده در ساختمان کف سازی طبقات انجام می‌شود. مثلا اتاق خواب و یا سرویس‌های بهداشتی، نوع کف سازی نیز متفاوت است.

پوکه ریزی و شیب بندی کف طبقات با پوکه معدنی با هدف به وجود آوردن سطحی هموار طرح ریزی شده است. هدف از استفاده از این روش برآورده کردن نیازها و خواسته‌های مصرف‌کننده است.

البته ناگفته نماند شکل و جنس شیب بندی کف طبقات به همراه پوکه معدنی به نوع کاربری آن بستگی دارد. به عنوان نمونه کف سرویس‌ها در طبقات فوقانی ساختمان و کف زیرزمین‌ها و سالن‌ها و … با هم تفاوت دارد. هر بخش نیز شرایط ویژه خود را دارد. نکته حایز اهمیت در شیب بندی کف طبقات انتخاب نوع مصالح است. زیرا باید دقت شود کف سازی با مصالحی انجام شود که بتواند وزن خود را به خوبی تحمّل نموده. همچنین سطح رویی آن بتواند در مقابل سایش مقاومت نماید.

قیمت پوکه معدنی  کلیک کنید    قیمت پوکه معدنی

پوکه ریزی کف ساختمان

علت استفاده از بتن سبک بر روی سقف‌ها بدین قرار است. اولا به خاطر سبکی آن. ثانیا بتن سبک پومیسی به خاطر داشتن منافذ ریز، عایق حرارتی بسیار خوبی است. البته در مصرف سوخت ساختمان تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

استفاده از پوکه معدنی پوزولانی کانیار و اجرای آن در ساختمان بدین شکل است؛ ابتدا پوکه را در کف ساختمان پخش می‌کنیم و به اندازه 2 سانتی متر روی آن سیمان کاری می‌کنیم.

در حالت دوم سیمان را با پوکه قاطی کرده و کف ساختمان می‌ریزیم و مقداری دوغاب به آن اضافه می‌کنیم.

در حالت سوم، پوکه را با سیمان به صورت ملات آماده می‌کنیم و در کف ساختمان پهن می‌کنیم. با توجه به شرایط کار در ساختمان هر سه حالت درست می‌باشد.

پوکه پوزولان به دلیل چگالی بالا، استحکام بهتری نسبت به اسکوریا و پومیس دارد.

اختلاط پوکه ریزی لیکا

با توجه به استاندارد بودن پوکه لیکا، در زمان اجرای پوکه ریزی در ساختمان هر یک متر مکعب باید با عیار 300 کیلو سیمان باشد. که می‌توان گفت حدود 6 پاکت سیمان مورد مصرف می‌باشد. طریقه اجرا نیز مانند همان سه حالت در پوکه معدنی مطرح شده، کاربرد دارد.

به اطلاع مشتریان عزیز می‌رسانیم اگر به دنبال اجرای پوکه ریزی معدنی و صنعتی، بتن ریزی و فوم بتن به شکل کاملا جدید و به روز در پروژه خود هستید، کافیست با شماره‌ 09144974210 تماس بگیرید و از خدمات تیم اجرای کانیار سبکدانه بهره‌مند شوید. قیمت پوکه معدنی

4.9/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام و خسته نباشید. مدتیست به دنبال تیم ماهری برای انجام کار ساختمانم هستم.
    برای شما امکان داره برای شیب بندی ساختمانم تیم معتبری رو معرفی کنید؟در صورت امکان ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا