پامیس

پوکه معدنی سبکدانه کانیار مقاوم در برابر زلزله

پوکه معدنی سبکدانه کانیار مقاوم در برابر زلزله و ضد حریق و رطوبت است. پامیس کانیار باعث سبکی سازه و مقاومت بالای سازه می‌شود.

پوکه معدنی سبکدانه کانیار مقاوم در برابر زلزله

پوکه معدنی سبکدانه کانیار مقاوم در برابر زلزله، عایق صدا و ده‌ها ویژگی مهم را به همراه دارد. پوکه معدنی سبکدانه کانیار در اندازه و انواع سایز پوکه معدنی به نقاط مختلف ایران مستقیم از معدن قابل ارسال است.

با توجه به قانون دوم نیوتن می‌توان به آسانی دریافت که نیروی حاصل از زلزله رابطه مستقیمی با وزن سازه دارد. یا به عبارتی دیگر هرچه وزن سازه سنگین‌تر باشد نیروی ناشی از زلزله وارد بر سازه افزایش می‌یابد. بدین منظور مهندسان به صورت جدی درگیر موضوع سبک سازی سازه هستند. زیرا این امر موجب کاهش اثر زلزله و کاهش احتمال واژگونی سازه و بهینه سازی هزینه‌ها و حفظ منابع می‌شود.

پوکه معدنی سبکدانه کانیار به علت ویژگی پوزولانی آن به عنوان افزودنی به مواد بتن مورد توجه مشتریان خود است. پوکه معدنی سبکدانه کانیار مقاوم در برابر زلزله است. بدین جهت ابتدا بهتر است از دیدگاه استاندارد ملی پوزولان و انواع آن را مورد بررسی اجمالی قرار دهیم.

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار را بدان جهت پوزولانی در نظر می‌گیریم. زیرا می‌تواند به عنوان یک افزودنی بتن و مصالح سیمانی سبک و نیمه سبک بکار برده شود. پوزولان‌ها مواد سیلیسی یا آلومین‌داری است. این مواد به تنهایی خاصیت چسباندگی کمی داشته یا ندارد. ولی بصورت گرد نرم در مجاورت رطوبت و در دمای معمولی با هیدروکسید سدیم واکنش شیمیایی نشان می‌دهد. به این دلیل مواد پوزولانی ترکیباتی با خواص سیمانی بوجود می‌آورد.

پوزولان طبیعی سبکدانه کانیار

پوزولان طبیعی سبکدانه کانیار یا خاکسترهای آتشفشانی از انواع پوزولانهاست. این مواد پوزولانی بصورت کلسینه شده یا نشده بکار برده می‌شوند. البته خاک‌های دیاتومه‌دار، شل و چرتهای اوپالینی، توف‌های شیشه‌ای نیز جز دسته پوزولان‌های طبیعی محسوب می‌شوند.

بعضی از خاک رس  و شیل‌ها نیز پس از کلسینه شدن خواص پوزولانی قابل قبولی پیدا می‌کنند.

دریافت قیمت پوکه معدنی

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار ضد زلزله

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار ضد زلزله را در ساختمان خود استفاده کنید. با استفاده از پوکه معدنی کانیار در شیب‌بندی و کف سازی ساختمان، بار مرده ساختمان کاهش می‌یابد. در این صورت‌، سازه شما در برابر زلزله مقاوم می‌شود .

امروزه بلوک‌های بتن پوکه معدنی سبکدانه کانیار مقاوم در برابر زلزله است. در آن از پومیس‌های 5/0 تا 6 میلیمتر در تولید استفاده میشود. مقاومت این بتن‌ها  2 برابر مقاومت بلوکهای بتن معمولی  است. پوکه معدنی کانیار بعنوان نوعی کانی سیلیسی نقش بسیار عمده‌ای در صنعت سبکسازی ساختمان و ضد زلزله بودن دارد. این ماده معدنی در تولید بتن‌های پیش ساخته و بلوک‌های بتنی سبک ضد زلزله کاربرد فراوانی دارد.

یکی از راهکارهای اساسی سبک سازی استفاده از مصالح ساختمانی سبک است. انتخاب مصالح معمولا با توجه به ملاحظات سازه‌ای و معماری انجام می‌پذیرد.

در حالی که وزن بلوکهای سبکدانه کانیار نسبت به بلوک‌های بتنی معمولی از سبکی بیشتری برخوردار است. بنابراین، در ساختمان در برابر  زلزله نیز بسیار مقاومتر می‌باشد.

امتیاز شما برای این مقاله

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام
    فروش بلوک ها برای تهران صرف اقتصادی دارد ؟
    منظور اینکه هزینه حمل و نقل و قیمت خود بلوک برای مصرف کننده به صرفه هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا