پامیس

آنالیز شیمیایی پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار

آنالیز شیمیایی پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار در این پست میزان عناصر معدنی پوکه معدنی را به نمایش گذاشته است. بعد از انجام آزمایشات ویژه، این آنالیز در آزمایشگاه‌ سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور منطقه شمال باختری در تبریز انجام شده است.

آنالیز شیمیایی پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار

آنالیز شیمیایی پوکه معدنی سبکدانه کانیار شامل چه عناصری است؟ شناسایی مواد معدنی از مهمترین و پایه‌ای‌ترین مراحل در عملیات فرآوری مواد معدنی است. رعایت دستورالعمل‌ها و استانداردهای مربوط به این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد. مطالعات شناسایی مواد معدنی اساس تصمیم‌گیری‌های بعدی در کانه‌آرایی است.

در فرآیند کانه آرایی بر اساس خواص فیزیکی با تلفیق علومی مانند شیمی و کانی شناسی، با بهره گیری از روش‌های تجزیه کیفی یا کمی شیمیایی و یا میکروسکپی شناسایی مواد معدنی انجام می‌شود.

تهیه جدول آنالیز شیمیایی و هدف از شناسایی مواد معدنی تشخیص کلیه فازهای موجود در نمونه شامل کانی‌های هدف و باطله، تعیین بافت، ساخت و درجه آزادی آنها است.

دریافت قیمت پوکه معدنی

عناصر جدول آنالیز شیمیایی پوکه پوزولانی سبکدانه کانیار

عناصر جدول آنالیز شیمیایی پوکه پوزولانی کانیار میزان عناصر آن در شکل بالا بطور نمونه معرفی می‌شود.

طبق آزمایشات انجام شده توسط مراکز دانشگاهی و کارشناسان مجموعه سبکدانه کانیار می‌توان گفت:

با توجه به ویژگی پوزولانی طبیعی پوکه معدنی کانیار، مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3433 و تحقیقات صورت گرفته؛ کاربرد عمده‌ی پودری پومیس پوزولان کانیار از قرار زیر است:

پودری پوزولانی کانیار در بتن خودتراکم و بتن پیش ساخته صرفه اقتصادی را با کاهش مدت دوره نگهداری رطوبتی به همراه دارد.

برخی موارد کاربرد پوکه پوزولان کانیار

  • قابلیت استفاده در ساخت قطعات پیش ساخته بتنی (با مقاومت فشاری 28 روزه 28 مگاپاسکال با وزن مخصوص 1800 )،
  • فوم بتن
  • ساخت بلوک
  • فیلر در بتن خودتراکم

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار

پوکه معدنی پوزولانی سبکدانه کانیار نوعی از پوکه معدنی است. اما این ماده معدنی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به پوکه معدنی اسکوریا یا پوکه سفید دارد. برخلاف رنگ سیاه یا قهوه‌ای پوکه قروه، پومیس سبکدانه کانیار رنگی خاکستری مایل به سفید دارد. در تولید بتن‌های رنگ روشن یا دیوارهای پیش ساخته در آزمایشگاهها سرآمد دیگر انواع پوکه معدنی در کشور است. میزان تخلخل و فشردگی آن نسبت به اسکوریا کمتر بوده. در نتیجه از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است.

نسبت به پوکه معدنی تبریز آهک فعال ندارد. پس تجزیه ناپذیر و ضد موریانه است. برخلاف پوکه قروه که با سیمان به تنهایی ترکیب خوبی ندارد و اکثر بلوک سازان را وادار می‌کند تا از ماده معدنی ترکیبی دیگر استفاده کنند؛ پامیس پوزولان سبکدانه کانیار اختلاط بسیار عالی با سیمان دارد. در تولید قطعات سبک مصرف سیمان را به مقدار زیادی کم می‌کند.

 

4.7/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. اگر از شما نمونه بخواهیم برای تحقیق دانشگاه امکان ارسال دارید؟

  2. بله حتما. شما موضوع تحقیق و مشخصات خودتون یا محقق و میفرمایید ما در فایل تحقیق پژوهش ثبت می‌کنیم بعد از اون نمونه را به آدرس، برای شما ارسال می‌کنیم.
    لطفا با شماره 09144974210 تماس بگیرید تا هر مقداری که لازم دارید برایتان ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا